E-SporLOLOyun

League Of Legends Worlds 2020 İlk Gün Maç Sonuçları

League of Legends hayranlarının uzun zamandır beklediği Worlds 2020 maçları bugün ki oynanan A ve B grup maçları ile başlamış bulunuyor. 25 Eylül 2020 tarihinde Türkiye saati ile 11:00‘da oynanan Mad Lions – INTZ maçı ile birlikte Worlds 2020’nin ön eleme grup maçlarına start verildi. İlk maçın galibi ise bu yılın formda LEC takımlarından Mad Lions oldu.

League of Legends Avrupa ligi LEC’den ön eleme aşamasına gelen MAD Lions Worlds 2020’nin açılış maçında Brezilya’nın şampiyonu INTZ’e karşı üstünlük kurarak ilk maçından galip gelmeyi başardı. A grubunun ilk maçı oynandıktan sonra B grubu maçı olan PSG Talon ve Rainbow7 takımları arasında oynanan karşılaşmada maçın favorisi olan PSG Talon rakibini yenmeyi başararak ilk galibiyetini elde etti.

League Of Legends World 2020
League Of Legends 2020

Günün üçüncü karşılaşmasında ise Papara Supermassive‘in grubunda bulunan Legacy Esports ve INTZ arasında ki karşılaşmada galip gelecek tarafın INTZ olması beklenirken performansı ve takım uyumu ile göz dolduran Legacy Esports galip gelmeyi başardı. Legacy Esports gruptaki ilk galibiyetini alırken INTZ ise gruptaki ikinci yenilgisini almış oldu.

Bir sonraki karşılaşma ise çok enteresan gelişmelere sahne oldu. Oyun analistleri ve otoriterleri tarafından LGD Gaming ve PSG Talon arasında oynanan maçta, LGD’nin rahat kazanacağını düşünen bir çok kişi büyük bir yanılgıya düştü. Temiz bir oyun ortaya koyarak rakibini alt eden taraf PSG Talon oldu. PSG Talon bu galibiyet ile birlikte gruptaki ikinci galibiyetini kazanmayı başardı.

Günün oynanan son karşılaşmasında ise Kuzey Amerika LCS takımlarından Team Liquid LEC ekiplerinden MAD Lions ile karşılaştı. Başa baş giden mücadelece kazanan taraf ise Team Liquid oldu.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu