Oyun

Left 4 Dead 2 ile Savaşa Hazır Mısın?

Oyunlar gelecekte meydana gelebilecek olayları veya fantastik senaryoları kurgulamayı sever. Left 4 Dead 2’nin konusu da tam olarak budur. Oyunda, kullanıcılar kurt, zombi, vampir gibi varlıklar ile karşı karşıya kalır ve bu durumda haliyle oldukça ilgi çeker.

Left 4 Dead yapımcıları bu oyun tarzı ile geniş bir kitleye ulaşmayı başardı. Ancak oyuna yapılmayan güncellemeler oyunu popülaritesini azalttı. Oyunun yapımcıları 8 yıl sonra bu durumu değiştirdi ve oyuna tekrar ilgi çekmek amacıyla bir tanıtım videosu paylaştı. Eğer Left4 Dead2 isimli bu oyunu daha önce hiç oynamadıysanız veya uzun süre önce oynadığınız bazı şeyleri hatırlayamıyorsanız bu yazı tam size göre. Oyunu başlangıç kısmından bitime kadar olan olay dizisini yazımızda görebilirsiniz. Ayrıca oyuna yeni gelen güncellemeler hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Left 4 Dead 2 ile savaşa hazır ol
Left 4 Dead 2 ile savaşa hazır ol

Left 4 Dead 2 Oyunun Hikayesi Nedir?

Left 4 Dead oyununda salgın yeşil grip virüsü bir mutasyona neden olur. İlk olarak Pennsylvania’da başlar ve hızla yayılmaya devam eder. Hastalığın çıkmasından yaklaşık üç hafta sonra güçlü mutasyonlar görülür. Hayatta kalan karakterler virüs bulunmayan bir yere geçmek için sürekli arayış ve mücadele içerisinde hareket eder.

Hikaye Savannah eyaletinin Georgia şehrinde öğlen saatlerinde başlar. Hayatta kalanlar için kurulan noktalardan birine gitmek isteyen dört kişi, tahliye noktasına zamanında yetişemez ve şehrin ortasında kalır. Artık yeni bir tahliye noktasına doğru gitmeleri gerekir. İlerlerken bir silah dükkanına girer ve orada hayatta kalan bir silah uzmanı ile tanıştırlar. Saw sığınağındadır ve gurubun ilerlemesi gerekir. Yol enkazlarla tıkandır ve Saw’un elinde yolu patlatarak açabileceği çok güçlü bir silah bulunur.

Dörtlü Saw’ a kola getirir ve karşılığında Saw yolu patlatarak açar. Bir alışveriş merkezine doğru hareket etmeye devam ederler. Ancak oradaki CEDA ajanlarının virüs tarafından öldüğünü gören dörtlü, bir arabayı binmeye karar verir. Ancak arabanın yakıtı yoktur ve etraftan yakıt bidonlarını almaları ve doldurmaları gerekir. Ekip bir yandan virüs ile uğraşırken bir yandan da yakıt toplayarak arabayla Savannah’tan uzaklaşmayı başarır. Araba ile ilerlerken Rayford’a devam etmeleri için köprüyü alçaltmaları gerekir.

Bunun için ne yapabileceklerini araştırırken köprüye ulaşır ve Francis, Louis ve Zoey ile karşılaşırlar. Bu üçlü üzüntülü bir şekilde Bill’in ölümünden beri burada beklemektedir. Yeni gelen ekibe jeneratöre benzin bulup doldurmalarını söylerler. Dörtlü söylenen her şeyi yapar ve araba ile uzaklaşır.

LEFT 4 DEAD 2 Savaş Başlasın
760LEFT 4 DEAD 2 Savaş Başlasın

Dörtlü yollarına devam ederek Whispering Oaks eğlence parkı ve fuar merkezine ulaşır. Buraya onları kurtarmak için bir helikopter gönderilir. Park çok büyük olduğundan helikopter onların yerini bulmakta zorlanır. Durumların bu şekilde devam ederken grup yeni bir yol arar. Akıllarına Midnight Riders Rock grubu için kurulmuş büyük konser alanına gidip büyük gürültü çıkararak helikopterin dikkatini çekmek gelir.

Grup karnaval alanından geçerek oraya ulaşır ve helikopter onları kurtarır. Her şey bitti derken helikopter pilotuna bulaşan mikrop, onu virüse çevirir ve hayatta kalanlar pilotu öldürülmek zorunda kalır. Artık ekip yeni bir tahliye noktasına ulaşmak zorundadır. Helikopter bir bataklığa düşer ve bataklıktan kurtularak yollarına devam ederler.

Daha sonra dörtlü bir köye ulaşır. Köyde köylülerin virüsden korunmak için bir barikat yapmış olduklarını görürler. Ancak bu işe yaramamış ve bütün köylüler virüsler tarafından katledilmiştir. Bir binaya ulaşır ve telsiz ile yardım isterler. Virgil adında bir tekneciden yardım gelir. Tekneci gelene kadar dayanarak tekneye binip giderler. Virgil ekibi belli bir süreliğine bırakarak ve diğer hayatta kalanları kurtarmaya gideceğini söyler. Onlardan sanayi kasabasının öbür tarafındaki şeker fabrikasından geçip yakıt bulmaların ister. Grup bu sürede işlerini bitirir ve Virgil’i beklemeye başlar. Virgil işini btirdikten sonra geride kalanları alır ve yollarına devam ederler.

Bulundukları bölgede bir tahliye noktası vardır ancak yolculukları oldukça zorlu olur. Hepsi köprüde toplanır, bu sırada askerler köprüyü bombalar. Köprünün başına ulaştıklarında bir cesedin üzerinden telsizi alır ve askerlerden yardım isterler. Ekip askerlere bombardımanı durdurmalarını söyler. Askerler bu duruma şaşırır ve köprünün sonuna askeri helikopter gönderir. Takım uzun köprüyü zorda olsa geçer ve helikoptere binerek kurtulur. Askerler de köprüyü patlatarak bombardımanı bitirerek macerayı sonlandırır.

Left 4 Dead 2 Güncellemeleri
Left 4 Dead 2 Güncellemeleri

Left 4 Dead 2 Son Güncellemeler

Oyunun yapımcıları uzun bir aradan sonra oyun severleri sevindirecek bir haber verdi. Oyuna yeni gelen güncellemeler ile oyun severlerin tekrardan dikkatini çeken oyun, güncelleme haberini bir video ile duyurdu. Bu güncellemenin yeni adı The Last Stand Update. Bu güncelleme kapsamında;

 • The Last Stand yeni hikâyesi
 • 30 adet yeni başarım
 • 26 adet yeni hayatta kalma haritası
 • 4 adet yeni scavenge haritaları
 • 2 adet yeni dövüş silahı
 • Left 4 Dead 1’den özlediğimiz işlevsel kanlı enfekte kaplamalar
 • Yeni karakterlerin seslendirmeleri
 • Animasyonlarda yeni ve geliştirilmiş karakterler
 • Yeni silah modelleri ve animasyonlar
 • Dengeleme güncellemeleri ek olarak PvP geliştirmeleri
 • Resmi olarak CSS silah uygulaması
 • Yeni mutasyonlar çeşitleri Rocketdude ve Tank Run gelmekte.

Oyunu indirmek için tıklayınız.

Left 4 Dead 2 Oyunu Güncellemeleri

Oyun dünyası ile ilgili öne çıkan haberlerden haberdar olmak için Teknotomy Oyun kategorisini takip edebilirsiniz.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu