Girişim Yatırım

Lengow Hissesinin Çoğunu Özel Sermaye Şirketi Marlin’e Sattı

7,5 milyar doların üzerinde sermayeye sahip global yatırım şirketi Marlin Equity Partners, Fransız girişim şirketi Lengow’un hissesinin çoğunu satın aldı. İnternet üzerindeki perakendecilerin, tüm çevrimiçi etkinlikleri ölçeklendirmek, optimize etmek ve otomatikleştirmek için doğru pazarlama kanallarını bulmalarına yardımcı olan şirket, bir yazılım hizmeti platformu olarak çalışıyor.

Lengow Hissesinin Çoğunu Özel Sermaye Şirketi Marlin’e Sattı
Marlin Önümüzdeki Yıllarda Lengow’un Değerini Artırmayı Planlıyor.

İki tarafın aralarında yaptığı anlaşmanın şartları ise topluma açıklanmadı. Gün geçtikçe dijitalleşen dünyamızda artık birçok satıcı, ürünlerini aynı anda birden çok e-ticaret web sitesinde satışa çıkarıyor. Muhtemelen sizin de aynı satıcıları farklı pazarlama web sitelerinde fark ettiğiniz olmuştur. Örneğin, bir şirket kendi e-ticaret web sitesine sahipken aynı zamanda daha geniş kitleye ulaşabilmek adına Amazon, eBay gibi bölgesinde popüler olan diğer e-ticaret platformları üzerinden de ürün satıyor olabilir.

Lengow ile Marlin Arasındaki Bu Anlaşma Platformun Gelişmesini Sağlayacak

Ürünlerinizi birden fazla e-ticaret platformunda manuel olarak listelemek oldukça uğraştırıcı ve zamanınızı alacak bir iş olacaktır. İşte Lengow, arka planda tüm bu işler için gereken birçok adımı otomatikleştirmeye çalışıyor. Lengow’u ürün bilgi yönetim sisteminize (PIM) veya e-ticaret sitenizin back-end yani kullanıcılarınızın görmediği alt yapı yazılımınıza bağlayarak ürünlerinizi içe aktarabiliyorsunuz. Bu şekilde ürünlerinizi aynı anda birden fazla satış kanalında yayınlamanıza imkân tanıyor.

Ürünlerinizi göstermek istediğiniz yer, bir pazar yeri, fiyat karşılaştırma sitesi, sosyal ağ veya adtech platformu olabilir. Örnek olarak; Amazon, Google Alışveriş, Criteo, Instagram gibi platformlar sayılabilir. Ayrıca şirketin, siparişleri izlemenize ve reklam stratejinizi yönetmenize yardımcı olmak gibi başka işlevleri de bulunuyor. Kısaca, e-ticaretin tüm hareketli parçalarını bir araya getiren bir yapıştırıcıdır, diyebiliriz.

Dünya genelinde 4.600 civarı tüccara sahip şirketle yapılan bu anlaşmayı Marlin, büyüme yatırımı olarak tanımlıyor. Firmanın, henüz sahip olduğu potansiyeline ulaşamadığını düşünen Marlin, önümüzdeki yıllarda Lengow’un değerini artırmayı planlıyor. Özel sermaye şirketinin müdürü Roland Pezzutto yaptığı açıklamada, şirketin büyüme yörüngesini ve devam eden uluslararası genişlemesini desteklemek için kaynaklarını kullanmayı dört gözle beklediğini ifade etti.

Kaynak
Private equity firm Marlin snatches up e-commerce optimization platform Lengow

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu