Güncel

Lenova Katlanabilir Laptop Ön Siparişte

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden biri olan Lenovo, geçtiğimiz ocak ayında düzenlenen tüketici elektroniği fuarı CES 2020’de dünyanın Lenova katlanabilir laptop tasarımı ThinkPad X1 Fold tanıtmıştı. Şimdi ise ticari bir ürün olarak ön siparişe sundu.

Teknik olarak Samsung Galaxy Z Fold 2 ile aynı bir yapıya sahip olan Lenovo katlanabilir laptop modeli, fark olarak 13,3 inçlik çok daha büyük bir OLED ekran sahip. Windows 10 işletim sistemi ve kablosuz ThinkPad X1 Fold mini bir klavye ile kullanıcılara büyük ekranlı akıllı telefondan ziyade küçük ekranlı dizüstü bilgisayar deneyimi sunuyor.

Lenova Katlanabilir Laptop
Lenova Katlanabilir Laptop Kullanıcılar ile Buluşuyor

Lenova Katlanabilir Laptop Özellikleri Nelerdir?

11. nesil Intel Core i5 işletim sisteminden güç alan Lenovo ThinkPad X1 Fold, kullanıcılara 8 GB LPDDR4X RAM, Intel UHD GPU, 1 TB’a kadar SSD, 50 Wh batarya, USB Type-C, 5G, Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.0 özellikleri sunuyor. Cihaz, yalnızca dokunmatik ekran ile kullanıldığında Windows 10 ile çalışan bir tablet deneyimi yaşatıyor. Mini klavye bağlandığında ise standart bir 13 inçlik dizüstü bilgisayar ile benzer deneyim elde etmenizi sağlıyor.

Lenovo’nun resmî web sayfasında bulunan ön sipariş fiyatlarına göre ThinkPad X1 Fold, giriş seviye modelinde 2.499 dolar fiyat etiketine sahip olacak. Ayrıca dünyanın ilk katlanabilir dizüstü bilgisayarının en üst versiyonunun fiyatı ise 3.099 dolar olacak.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu