Güncel

Letgo Oto+ Yakında Hizmet Veriyor

Letgo Oto+ yakında hizmet vermeyi planlıyor. İkinci el alım satımda Türkiye’nin en büyük markaları arasında yer alan Letgo yeni bir sektöre giriyor. Letgo ikinci el araba alım satım işine girmeye hazırlanıyor. Bildiğiniz üzere Türkiye’de ikinci el araba alım satım piyasası yükseliş gösteriyor. İkinci el araba piyasasında satışa sunulan herhangi bir arabanın piyasadaki değerinin daha yukarısındaki değere satılıyor.

Letgo Oto+ Yakında Hizmet Vermeye Hazırlanıyor
Letgo Oto+ Yakında Hizmet Vermeye Hazırlanıyor

İkinci el araba alım satım işleri ile uğraşan insanlar piyasadaki yükselişin sebebini internet sitelerine koyulan arabaların olduğunu düşünüyorlar. Sektörde yer alan kişiler bu olayı örneklerle anlatıyor. A sitesinde arabasını satmak istemeyen bir kişi ilana arabasını koyuyor ve değerinden fazla bir miktar yazıyor. Arabasını satmak isteyen insanlar da bu ilanları görünce onlarda kendi arabalarını daha yüksek bir değere satmaya çalışıyor. Bu tür olaylar yaşanınca ister istemez ikinci el araba alım satımında istenmeyen olaylar yaşanıyor.

Letgo’da hem ikinci el araba piyasasında önemli işler yapmak istiyor hem de ikinci el piyasasında yaşanan sorunları çözmek istiyor. Bu isteklerini gerçekleştirmek için yeni bir uygulama yaptı. Uygulama ayrıca diğer sitelerden farklı olduğunu göstermek için farklı özellikler sunmayı planlıyor.

Letgo Oto+ İkinci El Araba Piyasasına İlkeleri İle Giriyor

Letgo ikinci el araba piyasasına girerken yanında piyasanın problemlerini çözecek durumları ilke edinerek geliyor. Sunduğu özellikler ile diğer sitelerden faklı olacağını şimdiden gösteren Letgo hem satıcıları koruyacak hem de alıcılara güven sağlayacağına inanıyor.

Letgo Oto+ İkinci El Araba Piyasasına İlkeleri İle Giriyor
Letgo Oto+ İkinci El Araba Piyasasına İlkeleri İle Giriyor

Letgo’nun ilkeleri;

  1. Oto ekspertiz (TSE onaylı): Satılmak istenen arabanın en ufak detayına kadar bakılıyor ve ondan sonra aracın problemli olup olmadığı konusunda alıcı araç hakkında bilgilendiriliyor. İlk oto ekspertiz servisi de açıldı. İstanbul’da Maslak Atatürk Oto Sanayisinde 1600 metrekarelik bir ekspertiz servisi hizmete başladı.
  2. Garantili Satış: Letgo+ ikinci el araba alım satımlarında alıcıların problem yaşamaması için garantili satış yapıyor. Alıcıya 12 ay ya da 20 bin kilometre garanti veriliyor.
  3. Değişimli Satış: Letgo+ ikinci el araba almak isteyen kullanıcılarına 14 gün ya da 500 kilometreye kadar değişim şansı sunuyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu