Güncel

LG Akıllı Telefon Dünyasından Çekilebilir

LG akıllı telefon dünyasında kilit bir oyuncu olma fikrinden vazgeçmiş gibi görünüyor. İlk olarak The Korea Herald tarafından bildirilen kapatma kararı, LG CEO’su Kwon Bong-seok’un personele LG’nin akıllı telefon bölümü hakkında bir şeyler yapılması gerektiğini söyleyen e-posta göndermesinden sonra şirket içinde tur yapmaya başladı. Haber, isimsiz bir LG yetkilisi tarafından daha da doğrulandı.

LG Akıllı Telefonlardan Kâr Etmiyor
LG Akıllı Telefonlardan Kâr Etmiyor

Bu durum LG’nin akıllı telefon işinden çekilmeyi, satmayı ve hatta şirketin mobil bölümünü küçültmeyi planlıyor olabileceğine işaret ediyor. Yetkiliye göre LG, mobil cihazlar için küresel pazardaki şiddetli rekabeti değerlendirdikten sonra büyük bir değişikliğe gitmeye karar verdi. Bununla birlikte, LG genel merkezinden gelen ve Bong-seok’un, LG’nin akıllı telefon bölümü hakkında yaptığı seçime rağmen çalışanları işten çıkarmadan haberdar ettiğini belirten başka bir bilgi daha var.

LG’nin bölümü kapatması varsayımı, şirketin en son 2014 için kazanç raporlarında bölüm aracılığıyla kar bildirdiğini bilenler için büyük bir sürpriz olmayacaktır. Kwon Bong-seok tarafından LG akıllı telefon yani mobil bölümünü 2021 yılına kadar kârlı hale getirme sözü verilmiş olmasına rağmen COVID-19 nedeniyle bu sözün yerine getirilmesi imkansız bir hâl aldı.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu