Güncel

LG Akıllı Telefon Üretmeyeceğini Açıkladı

Geçtiğimiz haftalarda LG akıllı telefon üretimini durduruyor iddiaları sık sık gündeme geldi. Hatta iddialar LG CEO’su Koo Kwang-mo’nun “LG’nin soğuk bir karar alma ve en iyi seçimi yapma zamanı geldi. Şirket; akıllı telefon bölümünün satışı, pazardan çekilme ve küçülme dahil olası bütün çözümleri değerlendiriyor” açıklaması ile doğrulandı.

LG Akıllı Telefon Üretmeyeceğini Açıkladı
LG Akıllı Telefon Üretmeyeceğini Açıkladı

Uzun zamandır iddia edilen gelişme bugün resmen açıklandı. LG’nin web sitesi üzerinden yapılan açıklamada LG akıllı telefon pazarından resmen çekildiğini açıkladı. LG, Dünya Çapında Tüm Telefon İşini Kapatacak” adındaki açıklama yazısında yapılan değişikliğin nedeni olarak yeni teknolojilere yönelmek için bütçe ve zaman oluşturmak istendiği açıklandı.

LG Akıllı Telefonları İçin Güncelleme Sunmayı Bırakmıyor

Söz konusu kararın LG yönetim kurulu tarafından da onaylandığını belirten yetkililer. Bu kararın rekabeti çok olan akıllı telefon sektöründen çekilerek LG’nin lider olabileceği yeni sektörlere odaklanmak için alındığını belirtti. Buna ek olarak bazı bölgede ki cihazlar hariç tüm eski cihazların güncelleme almaya devam edeceği açıkladı.

Yapılan açıklamada diğer alanlarda rekabet gücünü arttırmak ve 6 G gibi teknolojileri geliştirmeye devam etme adına 20 yıl boyunca geliştirmiş olduğu teknolojileri yeni ürünlerde kullanılmaya devam edeceğini açıkladı. LG’nin akıllı telefon biriminin 31 Temmuzda tam olarak devre dışı kalacağı söyleniyor.

Bu ve buna benzer haberlere Teknotmy güncel adresinden ulaşabilirsiniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu