Android

LG K42 Tanıtıldı

LG’nin mobil kısma daha az önem vereceğinin ortaya çıkmasından sonra yeni bir akıllı telefon duyurusu daha yaşandı. Duyurulan LG K42’nin bazı özellikleri tanıtılması ile birlikte ortaya çıktı.

LG K42 Özellikleri Nelerdir?

LG’nin yeni olarak kullanıcıların karşısına çıkaracağı K42, giriş seviyesi bir telefon. Telefonun ekran kısmına baktığımız zaman, 1600 x 720 piksel çözünürlüğünde 6.6 inç büyüklüğünde HD Plus ve Full Vision özellikli. Ön kamera ise ekranın tam olarak ortasına yerleştirilmiş durumda.

LG'nin Telefon Dünyasından Çekileceği Haberinin Ardından Yeni Çıkan LG K42 Kullanıcıların Karşısına 26 Ocak'ta Gelecek
LG’nin Telefon Dünyasından Çekileceği Haberinin Ardından Yeni Çıkan LG K42 Kullanıcıların Karşısına 26 Ocak’ta Gelecek

Ekran deliği olarak telefonun ön kısmında yerini alan öz çekim kamerası, 8 MP bir çözünürlüğe sahip. Arka tarafta yer alan ana kamera 13 MP ve bu ana kameraya, 5 MP geniş açılı bir kamera, 2 MP derinlik sensörü, 2 MP de makro kamera lensleri eşlik ediyor.

Telefon giriş seviyesi olduğu için işlemcisi de MediaTek Helio P22. Telefon 3 GB RAM kapasitesine ve 64 GB depolama alanına sahip.

Telefonun bütün dikkatleri üzerine çekmiş olan özelliği ise dayanıklılığı. Bu dayanıklılık ile birlikte telefon MIL-STD-810G askeri düzeyde sertifikaya sahip. Telefona bunlara ek olarak sağ tarafta güç düğmesine yerleştirilmiş bir parmak izi okuma sensörü eşlik ediyor.

Cihazda MicroSD yuvası var ve bunun dışında 3.5 mm kulaklık girişi de yer almış durumda. 4.000 mAh batarya kapasitesine ve telefonu şarj etmek için USB-C bağlantı noktasına sahip. LG K42 kutudan Bluetooth 5.0 ve Android 10 tabanlı LG’nin kendi işletim sistemi UX ile çıkıyor. 26 Ocak tarihinden itibaren ise 150 dolar (1112 TL + vergiler) ile satın alınabilecek.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu