Güncel

LinkedIn Hikaye Özelliği ile Bağlantıları Yukarı Kaydırın

LinkedIn hikaye özelliği ile bağlantıları yukarı kaydırarak takipçilerinizle çok daha fazla etkileşime geçebilirsiniz. Hemen hemen her sosyal medya platformu Hikayeleri platformlarına dahil etmiş gibi görünüyor çünkü hikayeler, kullanıcıların çevrimiçi olarak bağlı oldukları kişilerle biraz daha sık etkileşime girmelerini sağlayabilecek türden bir şeydir. LinkedIn, son iki veya üç yılda çok fazla ilerleme kaydetti. Bu ilerleme LinkedIn’in diğer sosyal medya platformlarının başarılı özelliklerini benimseyip, kendisine uyarlamasından kaynaklanıyor.

LinkedIn Hikaye Özelliğini Yenilendi

LinkedIn Hikayeler özelliğini gerçekten büyük bir şekilde geliştirmeye çalışıyor. Geliştirmenin bir yolu da kullanıcıları hikayelerinde yukarı kaydırmalı bağlantılar kullanma şansı vermekten geçiyor. Yukarı kaydırma bağlantıları birçok avantaj sunuyor. Hikayeniz çoğu zaman yaptığınız normal gönderilerden çok daha fazla ilgi çekiyor. Böylece hikayeye eklediğiniz herhangi bir bağlantı, çok daha fazla trafik çekmenizi sağlayacaktır.

LinkedIn Hikaye Özelliği Yenilendi
LinkedIn Hikaye Özelliği Yenilendi

Yukarı kaydırma bağlantıları Hikayeler ile kullanıcıların birbirleriyle etkileşime geçerek harekete geçmelerine olanak verir. Akıllı telefon kullanıcıları arasında “dokunma” eylemi çok fazla tercih edilmiyor. Kaydırma hareketinin daha sezgisel olduğu düşünülür. Bundan dolayı kullanıcılar, dokunma eyleminden ziyade yukarı kaydırma hareketini daha çok tercih ediyor. Bundan dolayı LinkedIn, kullanıcıları tarafından bu özelliğin, çok daha fazla tercih edileceğini düşünüyor. Bunun anlamı, LinkedIn kullanıcılarının Hikayeler aracılığıyla daha çok yanıt alabileceklerini ve istatistikleri daha iyi hale getirebileceğidir.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu