Güncel

LinkedIn Hikayeler Kullanıma Sunuldu

Dünyanın en popüler network ağı olarak kabul edilen LinkedIn, Snapchat tarafından popüler hale gelmesinin ardından Instagram tarafından da benimsenen Facebook ve WhatsApp’ta yerini alan Hikayeleri, dünya genelinde kullanıma sundu. LinkedIn Hikayeler ile hem şirketler hem de bireysel kullanıcılar platformun mobil uygulaması ile fotoğraflar ve kısa videolar yayınlayabiliyor.

LinkedIn Hikayeler
LinkedIn Stories Yayınlandı

Platformun yeni yayınladığı bu özelliğinin markaların iletişim stratejilerinde önemli bir rol oynayacağı düşünülüyor. Ayrıca platform özelliği beta kullanıcıları için yayınladığında Fransa, Brezilya, Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelerde oldukça hızlı bir şekilde benimsenerek kullanılmaya başlanmıştı.

LinkedIn Hikayeler

Instagram’da bulunan formatın bir benzerine sahip olan yeni özellikle, fotoğraflar ve 20 saniye uzunluğundaki videolar ile markaların üyelerine ulaşmasını sağlıyor. Bu şekildeki paylaşımlar, birçok platformda olduğu gibi LinkedIn’de de 24 saatin ardından siliniyor.

LinkedIn Hikayeler
LinkedIn Hikayeler

LinkedIn Hikayeler ile markalar ve bireysel kullanıcılar, metinleri ve özelleştirilmiş iş çıkartmalarını hikayelerde birleştirebiliyor. The Drum’da yer alan bir habere göre Christion Dior Culture, Paris Moda Hatfası’nın kamera arkasını paylaşmak için kullanmış. Ayrıca bu özellik yeni bir ürünün yapılışını göstermek, soru-cevap etkinliklerini gerçekleştirmek gibi amaçlar için de kullanıldı.

Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen uygulama içi hikayeleri Google’da deneme sürecine almıştı.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu