Güncel

Linkedin Temsilci Atıyor

Linkedin temsilci atıyor. Sosyal medya araçları neden ülkemizde temsilci atıyor ya da neden temsilcilik atamak zorunda? Sosyal medya yasası ülkemizde 1 milyardan fazla erişim sağlayan sosyal medya araçlarının ülkemizde temsilcilik açmasını kanunen zorunlu hale getiren yasa. Sosyal medya yasası 29 Temmuz tarihinde TBMM’de onaylanarak yürürlüğe girdi. Yürürlüğe girmesinde 173 gün geçti ve bazı sosyal medya araçları temsilci atamadı. Temsilci atayan uygulamalar VK, Youtube, Tiktok oldu.

Neden sosyal medya yasası çıktı? Sosyal medya herkesin kabul ettiği çok büyük bir güç haline geldi. Bu kadar hızlı büyüyen ve kontrol edilemeyen güç her zaman problem yaratabiliyor. Bazı kullanıcılar taciz, siber zorbalık, taklit hesap, özel hayatın gizliliğini ihlali gibi önemli kuralları ihlal eden hareketlerde bulunabiliyor. Bunu yapan kullanıcıları azaltmak, bu tarz özgürlüğü kısıtlayan davranışların sayısını azaltmak amacıyla tasarlanmış bir yasa. Diğer kullanıcılar bu tarz olayları gördükleri zaman anında o içeriğin kaldırması için sosyal medya uygulamasına şikayet etmesi gerekiyor bunun içinde ülkemizde temsilcilik bulundurması gerekiyor. Bu temsilcilik ile bu tarz paylaşımların anında kaldırılması planlanıyor.

Linkedin Temsilci Atıyor
Linkedin Temsilci Atıyor

Temsilci Atayan 4. Uygulama Linkedin Oldu

Linkedin iş ilanları arayabilceğiniz bulunduğunuz meslekteki kişilerle etkileşimde bulunduğunuz ve meslekteki tecrübeli kişilerle irtibata geçebileceğiniz bir uygulama. Linkedin kullanıcılarına 2 farklı seçenek sunuyor. İlki normal ve ücretsiz hesap. İkinci ise premium. Linkedin premium ücret dolar üzerinden hesaplanıyor. Yıllık ücreti 29.99 $ ile 99.95 $ arasında değişiyor. Linkedin premium iptal ettirmek çok kolay oluyor. LinkedIn ana sayfanızın en üst kısmından Ben simgesini tıklıyorsunuz. Açılır menüden Premium Hesabıma Eriş’i seçiyorsunuz. Sağ kısımdan Premium hesabı yönetin düğmesini tıklayıp, aboneliği yönetin altından Aboneliği iptal et seçeneğine basıyorsunuz.

Linkedin neden temsilci atıyor, uygulama da zorbalık oluyor mu? Uygulamada sadece iş ilanları değil Facebook’taki gibi paylaşımlar yapabiliyorsunuz. Linkedin video indirme işlemi bile yapabiliyorsunuz. Bunun için indirmek istediğiniz videonun linki alıp bu tarz videoları indirebileceğiniz siteye linki veriyorsunuz. 1 dakika içinde videoyu indirebiliyorsunuz.

Linkedin temsilci atıyor. Temsilcilik ataması ile uygun görmediğiniz içerikleri Linkedin Türkiye temsilciliğine attığınız zaman içeriği kaldırtabiliyorsunuz.

Sosyal Medya Reklam Yasağı Kimleri Kapsıyor
Sosyal Medya Reklam Yasağı Kimleri Kapsıyor

Sosyal Medya Reklam Yasağı Ne Zaman Geliyor?

Sosyal medya reklam yasağı 19 Ocak tarihinde başlıyor. Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı geçtiğimiz günler de yaptığı açıklama ile gündem oldu. Bakan yardımcısı yakın zamanda verdiğimiz süre bitiyor, eğer sosyal medya araçları temsilcilik atamaz ise reklam yasağı ile karşı karşıya kalacaklar şeklinde açıklamalar yaptı. Bakan yardımcısı ek olarak sosyal medya reklam yasağı resmi gazete de hangi uygulamaların ceza alacağını açıklayacaklarını da açıkladı.

Sosyal medya yasası reklam yasağı hangi uygulamaları kapsıyor. Eğer yakın zamanda atama yapmazlar ise İnstagram, Twitter, Facebook gibi uygulamaların reklam yasağı alması bekleniyor. İnstagram ülkemizde reklam gelirlerinde en üst sırada yer alıyor. Temsilcilik atanmaz ise atayan işletmeler arasında bu payın bölünmesi bekleniyor. Tiktok reklam gelirlerini artırmak için temsilcilik atamıştı ve en büyük geliri almak istiyor. Tiktok’un ne kadar gelir kazanacağını merak ediyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

Sosyal Medya Reklam Yasağı Ne Zaman Geliyor?
Sosyal Medya Reklam Yasağı Ne Zaman Geliyor?

Sosyal Medya Reklam Yasağı Kimleri Kapsıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısının açıklamalarında en çok dikkat çeken nokta sadece uygulamalar ceza almıyor. Bu uygulamalara reklam veren kişiler veya kurumlarda ceza alabiliyor. 19 Ocak tarihinden sonra temsilci atamayan şirketlerde reklam veren kişi, kurum veya kuruluşlar ceza alıyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu