Güncel

LinkedIn Yeni Özellikler Sunmaya Hazırlanıyor

LinkedIn, birçok kişi tarafından bilinen ve binlerce kişiye yardımcı olan bir uygulamadır. LinkedIn mobil uygulamalar ve web siteleri aracılığıyla çalışan bir Amerikan iş ve istihdam çevrimiçi hizmetidir. Platform, potansiyel iş arayanların özgeçmişlerini yayınlamalarına ve işverenlerin iş ilanları hakkında gönderi paylaşmalarına olanak tanır. Şimdiyse LinkedIn yeni özellikler üzerinde çalışıyor.

Linkedin Yeni Özellik
Linkedin Yeni Özellik

LinkedIn Yeni Özelliklere Neden İhtiyaç Duydu?

Sosyal medya platformunun yaklaşık 750 milyon kullanıcısı var ve sosyal medya dünyasına kesinlikle damgasını vurdu. Kullanıcılarına yardımcı olacak ve genel kullanıcı deneyimini olabildiğince rahat hale getirecek özelliklerle birlikte gelen diğer tüm uygulamalarla LinkedIn’in de benzer şeyleri yapabilmesi gerekir.

Kullanıcılarına daha fazla yardımcı olmak ve platformdaki genel katılımı artırmak için önümüzdeki ay bir sürü heyecan verici özellik sunacağını LinkedIn daha önce duyurdu. Şirketin getirmeyi planladığı ilk heyecan verici özellik, insanların kendileri hakkında biraz konuşabilecekleri ve bunu ana sayfalarında yayınlayabilecekleri kısa videolar gibi olacak video kapak hikayesidir.

Yakında piyasaya sürülecek ikinci özellik ise yeni bir ‘Yaratıcı’ modudur. Bu, kullanıcının ana profiline eklenen yeni bir Hizmet sayfasıyla sosyal medya platformundaki serbest çalışanlar için daha sağlam bir özellik olduğunu kanıtlayacak.

LinkedIn ayrıca, LinkedIn kullanıcılarına kimliklerini ifade etmeleri için daha fazla yol sağlayacak olan kullanıcı profillerinde görünecek bir ad zamirleri seçeneği de sunuyor. LinkedIn, Microsoft’a aittir, bu iki çok uluslu şirket, öğrenciler için özel olarak yapılmış ‘Kariyer Koçu’ adlı yeni bir Teams tabanlı uygulamayı duyurarak bir araya geliyor.

Bu Kariyer Koçu programı aracılığıyla LinkedIn’den sağlanan Al araçları, kullanıcıların esas olarak hangi alanla ilgilendiklerini ve bundan bir kariyer yapmak istediklerini belirlemelerine yardımcı olacaktır. Böylece kullanıcıların daha fazla içerik öğrenmesine büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Bu, LinkedIn’in eğitim ve öğretim çabalarını artırmasının başka bir yoludur.

Program ilk olarak, küresel Covid-19 salgını nedeniyle ortaya çıkan ekonomik değişim nedeniyle 2020 yılının Haziran ayında başlatıldı. LinkedIn, Microsoft ile birlikte 10 farklı profesyonel alanda ücretsiz çevrimiçi eğitim sunuyor. Microsoft, LinkedIn yeni özellikleriyle şirketlerin işe aldığı çalışan sayısının 250 bine ulaşacağını umuyor.

Kaynak
LinkedIn is working on a whole bunch of features to release soon for its users

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu