Güncel

Linkedln Hesapları Satışa Çıktı

Bildiğiniz üzere Linkedln hesapları geçtiğimiz günlerde çalındı. Saldırıda 700 bin kişinin hesabının çalındığı açıklandı. Çalınan hesapların ne olacağı bilinmiyorken olayı yapan hacker açıklama yaptı. Hacker çalınan hesapları bir platformda 5 bin Dolar karşılığında sattığını açıkladı. Hacker herkesi şaşırtacak ve sizleri internet kullanırken dikkatli olmanız tekrar hatırlatan açıklamalarda bulundu.

Linkedln Hesapları Satışa Çıktı
Linkedln Hesapları Satışa Çıktı

Kendine özgüveni ile herkesi şaşkına bırakan hacker takma ismini açıkladı. Tom Liner olarak bilinen hacker bir çok saldırıda yer aldığını da söyledi. Hacker 700 bin kişinin hesabını çok hızlı bir şekilde sattığını ve alanların kötü işlerde kullanacağını açıklarken bu durumun kendisini rahatsız etmediğini de ekledi. Alan kişilere lakap taktığını söyleyen hacker müşterilerine mutlu lakabını taktı. Böyle bir lakabı neden taktığı sorulan hacker alan kişilerin çok işe yarayacağını ve onları çok mutlu edeceği için bu açıklamayı yaptığını söyledi.

Linkedln Hesaplarını Eğlencesine Hackledim

Tom Liner müşterilerine taktığı lakabı açıkladıktan sonra yaptığı işi eğlencesine yaptığını söyledi. Bu tür işlerin kendini geliştirdiğini aktaran hacker ayrıca Facebook’a yaptığı saldırıda öğrendiği şeyleri Linkedln üzerinde denediğini ve başarılı olduğunu da örnek olarak gösterdi. Kendisini neredeyse deşifre edecek açıklamalarda bulunan hacker kimsenin onu bulamayacağını da açıkladı.

Linkedln Hesaplarını Eğlencesine Hackledim
Linkedln Hesaplarını Eğlencesine Hackledim

Özgüvenli hacker bu işlere devam edeceğini ve kimsenin internet üzerinde güvende olmadığını tekrar hatırlatarak açıklamalarına son verdi. Bu yaşanan olaylar insanların internete olan güvenini bir kez daha sarstı. Uzmanlar hackerın haklı olduğu konular olduğunu Linkedln ve Facebook gibi büyük markaların kullanıcı güvenliğini ön plana çıkarmasını istedi.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu