GüncelAndroidIOS

Live View Güncellemesi Google Haritalarda

Gelişen teknoloji ile birlikte AR destekleyen cihazlar da ortaya çıkmaya başladı. Şimdi de Google Haritalar, AR destekeleyen telefonlar için sokak görünümlü haritaların daha gelişmiş bir versiyonu olarak Live View özelliği haritalarda bir senedir kullanılıyor. Bu zamana kadar pek çok hatası ile karşımıza gelen bu özellik yeni güncellemesi ile çok daha kullanışlı bir hale geliyor.

Live View Yeni Özellikleri Neler?

Öncelikle artırılmış gerçeklik teknolojisine sahip bir telefonunuz var ise Google haritaların bu özelliğinden yararlanabileceğinizi unutmamanız gerekiyor. Geçen yıl ortaya çıkan bu özelliği Android ve iOS kullanıcıları denemişti. Fakat AR destekli bu özellik belli hatalar içerdiği için çok kullanışlı değildi. Live View ile haritalarda işaretlediğiniz bir yere gitmek istediğinizde AR destekli bu özellik sizi yanlış bir konuma götürüyordu. Yeni gelen güncelleme ile Google, AR özelliğinin yüksekliği de hesap ederek uygulamanın daha doğru bir şekilde yönlendirmesini sağlayacak.

Live View Güncellemesi
Live View Güncellemesi

Yeni güncelleme ile doğru işaretlemenin haricinde Google ünlü meydanları, tarihi ve tanınmış yerleri haritalarda öne çıkaracak. Ayrıca bu güncellemeyle birlikte önceden sadece işaretli olarak gösterilen ünlü yerlere nasıl gidebileceğinizi de görebileceksiniz. Bu sayede bir şehri ilk ziyaret edişiniz de bile önemli yerleri gözden kaçırmayacak ve kolaylıkla ziyaret edebileceksiniz.

Live View güncellemesi şu anda Android kısmında beta kullanıcıları tarafından kullanılmaya başlanmış durumda. Kısa süre içerisinde Android kullanıcılarının hepsine gelmesi bekleniyor. iOS kullanıcılarına ise Androidden bir iki hafta daha sonra verilmesi bekleniyor.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu