LOL

LoL MSI 2021 Kapışma Aşaması Tamamlandı!

Riot Games tarafından düzenlenen LoL  e-sporunun en büyük turnuvalarından ikisincisi MSI 2021 Kapışma Aşaması bu hafta tamamlandı. Önceden alt sıradaki bölgelerin ön hazırlık aşamalarında savaşması gerekirken bu sene koronavirüs salgınının riskleri nedeniyle Riot Games yeni bir format sundu. Oyun aşamasını kaldırarak herkesi doğrudan grup aşamasına atadı ve bir de bonus ödülü ekledi.

msi 2021 kapışma aşaması
Riot Games Bu Sene MSI’yı 3 Aşamalı Olarak Gerçekleştiriyor

Bu yılın kazananına LoL e-sporunun en büyük turnuvası World 2021’de fazladan yer verilecek olması, MSI 2021’i çok daha önemli kılan etmenlerden birisi oldu. Üç aşamalı olarak gerçekleşmekte olan turnuvada geçtiğimiz salı günü MSI 2021 Kapışma Aşaması’nın beşinci günüydü ve karşılaşmalar İzlanda’nın başkenti Reykjavik’te tamamlandı.

MSI 2021 Kapışma Aşaması’nın Galibi DWG KIA Oldu

MSI 2021 Kapışma Aşaması’nın son gününde; Royal Never Give Up (RNG), MAD Lions’a karşı yenik düştü, Pentanet. GG (PGG) 0-2 skorla yenilgilerindeki istikrarı korumaya devam etti. Cloud9 ise, oyunların ilk yarısından sonra hızla elendi. DWG KIA, RNG üzerinden eleme aşamasında birinci sırayı almayı başardı. Çekişmeli geçen karşılaşmaların ardından geriye kalan dört finalist; DWG KIA (Damwon KIA), Royal Never Give Up (RNG), PSG Talon ve MAD Lions oldu! Kapışma Aşaması’nın son skor sıralamaları ise şöyle:

SıralamaTakımGalibiyetlerMağlubiyetler
1DWG KIA82
2Royal Never Give Up73
3PSG Talon64
4MAD Lions55
5Cloud937
6Pentanet.GG19
MSI 2021 Rumble Stage
msi 2021 kapışma aşaması
Birinci Olan DWG KIA, Yarı Finalde Rakip Olarak MAD Lions’u Seçti!

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu