K-Pop

LOONA Star ile Evrensel Başarıya Ulaştı

LOONA Star isimli ingilizce şarkısıyla ABD Pop Radyosu’nda yer alırken manşetlere çıktı. Grup için dönüm noktası olan bu durum aynı zamanda K-pop dünyası içinde bir dönüm noktasıdır. Çünkü sevilen kız grubu BLACKPINK’in ardından ilk kez bir K-pop kız grubu listede yer aldı. Üstelik grup herhangi bir ünlüyle işbirliği de gerçekleştirmeden, kendi başına evrensel başarısını kanıtladı.

LOONA Star

LOONA Star Listede Kaçıncı Sırada Yer Alıyor?

Hayranları her zaman yanında olan LOONA’nın Star isimli şarkısı, 16-23 Ocak tarihleri arasında toplanan verilere göre 671 parçadan oluşan listeye 39.sıradan girdi. Ayrıca Mediabase’e göre art arda dört hafta boyunca ilk 40’a yerleşti. Bu yeni başarı LOONA’yı, BTS, MONSTA X ve BLACKPINK’in ardından evrensel başarısını kanıtlayarak zafere ulaşan K-pop dünyasının dördüncü üyesi yaptı.

LOONA Star ile Birinci Sırada Yer Alıyor

Mediabase, ABD ve Kanada’daki 180 radyo istasyonunu 24 saat boyunca takip eden bir müzik endüstrisine hizmet veren bir şirkettir. Şirket müzik listelerini, radyo istasyonlarında çalınan şarkıların verilerini sayarak yayınlar. Her cumartesi yayınlanan veriler, sıralamalar için kullanılır. 24 Ocak’ta LOONA ilk ingilizce şarkısı Star ile Taylor Swift, Justin Bieber, Selena Gomez ve BTS ile birlikte iHeartRadio’nun hayranlar tarafından en çok talep edilen listesinde 1 numara oldu.

Bu noktada, KIIS FM 102,7 Los Angeles’ın yardımcı asistanı ve iHeartRadio’nun müzik direktörü olan Beata Murphy, LOONA’nın ABD’de göstermiş olduğu büyük ve metaorik başarıdan oldukça etkilendiğini belirtti. Ayrıca Sevilen K-pop kız grubu LOONA Star şarkısında hayranları her zaman grubun yanında oldu.

LOONA Star
LOONA Star

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu