E-SporLOL

Lucian 2020 Dünya Şampiyonası’nda Yasaklandı

Lucian 2020 Dünya Şampiyonası etkinliğinde %78,9’luk yasaklama oranıyla ana etkinlikte en çok yasaklanan şampiyon oldu. Ayrıca gelecek yama ile birlikte yeni bir kostüme sahip olacak olan Lucian, Dünya Şampiyonası’nda oldukça dominant görünüyordu.

Oracle Elixir ve Game of Legends’ın verilerinden yola çıkarak Lucian Dünya Şampiyonası etkinliğinde oyunların %78,9’unda yasaklandı. Yasaklanma sebebinin koridor hâkimiyeti ve üçlü esnetilebilme yeteneği olduğu ifade edildi. Şampiyonanın en çok yasaklanan ikinci ve üçüncü şampiyonları ise Nidalee ve Twisted Fate oldu. Her iki şampiyon da oyunların sırasıyla %63,2 ve %60,5’inde yasaklandı. Twisted Fate’in yetenek kitindeki dünya çapında ultisi ve anında sersemleten altın kartından dolayı orta koridorda kendisini başarılı bir şekilde gösterdi.

Lucian 2020 Dünya Şampiyonasında En Fazla Yasaklan Karakter Oldu
Lucian 2020 Dünya Şampiyonasında En Fazla Yasaklan Karakter Oldu

Lucian 2020 Dünya Şampiyonası’ndaki Etkisi Nedir?

Üç koridorda da oynanabilme yeteneği ile şampiyon, metada önemli bir yere sahip bulunuyor. Öne çıkan pozisyonu Saldırı Gücü Taşıyıcısı rolüyle çok az başarı elde etmiş olan Lucian, üst veya orta koridorda oynanabilir bir durumda. Lucian’ın turnuva boyuncu orta koridorda, mavi tarafta baskın seçim olduğu görüldü.

Orta koridorda öne çıkan bir şampiyon olan Lucian, bir maç için alt koridorda oynandı. Dünya Şampiyonasının büyük oyuncularından biri olan G2’nin alt koridor tarafını tutan Perkz, yarı finalde nihai kazanana karşı seçim aşamasındayken Lucian’ı kilitledi. G2 bu seçim sayesinde maçta galibiyet alamadı.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu