Girişim Yatırım

Manchester City Ve Chiliz Resmen Anlaştı

Chiliz taraftarlar ile takımları arasında köprü görevi görmeyi amaçlayan bir blockchain projesi. Şu an ülkemizden Galatasaray ve Trabzonspor’un Chiliz ile anlaşması bulunuyor. Chiliz dünya çapında ise Juventus, Paris Saint-Germain, Milan , Roma gibi takımlarla anlaşmaya sahip. Bu gün yapılan açıklamaya göre Manchester City’de Chiliz borsasında listelenecek. Zira Manchester City Ve Chiliz resmen anlaştı.

Manchester City Ve Chiliz Resmen Anlaştı
Manchester City Ve Chiliz Resmen Anlaştı

Premier Lig’de Hedef 4 Takımla Anlaşmak

Manchester City Chiliz’in Premier Lig’de ki ilk büyük ortağı oldu. Chiliz’in CEO’su Alexandre Dreyfus City anlaşmasının sadece bir başlangıç olduğunu 2021’in 2. çeyreğinde 3-4 Premier lig takımı ile anlaşmak istediklerini belirtti.

Chiliz’in üreteği taraftar tokenları CITY olarak adlandırılacak. Machester City taraftarları takımlarının taraftar tokenlarını alarak hem takıma destek olacak hem de takım hakkında söz sahibi olabilecek. Buna ek olarak geçmişte yapılan Manchester City Locker Room’una katılan kullanıcıların normalden 4 kat fazla tokene sahip olacağı söyleniyor.

Chiliz Nedir ?

Chiliz spor takımları ile anlaşarak taraftar tokenlarının üretilmesini sağlayan bir Blockchain projesidir. Chiliz ile anlaşan takımların taraftar tokenları üretilir . Daha sonra taraftarlar o tokenları alarak takım hakkında söz hakkına sahip olur. Buna örnek olarak geçtiğimiz aylarda Milan’ın ilk 11’i taraftar token’ı sahipleri tarafından seçildi.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu