Oyun

Mario Fiyatı Dudak Uçuklatıyor

Nintendo Entertainment System için piyasaya çıkartılmış olan Super Mario Bros. 3 çoğu kişinin ağzını açık bıraktı. Heritage Auctions tarafından satışa koyulmuş olan oyunun mühürlü kopyası, kendisine tam olarak 62 bin dolardan alıcı bulmaya başladı.

Yapılan açık artırma ile 20 kişi ilgilendi. Heritage, bu oyunu değerli kılan şeyin paketleme ile alakalı olduğunu söyledi. Zira Mario fiyatı ile rekor kırmış olan bu sürüm için hazırlanan dış kapak resmi dünyada çok fazla kişinin sahip olduğu bir ürün değil ve çok nadir bulunuyor.

Dudak Uçuklattıran Mario Fiyatı ve Rekor Kırdıran Dış Kapak Görseli
Dudak Uçuklattıran Mario Fiyatı ve Rekor Kırdıran Dış Kapak Görseli

Mario Fiyatı Geçmişten Bugüne Nasıl Değişim Gösterdi?

Oyunun paketlenme şekli ve Wata Games gibi oyunları değerlendirip puan veren bir şirketten 9,2 puan aldı. Ek olarak (A+) alması ile dikkatleri üzerine çeken bu sürümün kapak görseline bakıldığı zaman Mario’nun sağ eli ile “Bros.” kelimesinin bir araya geldiklerini görüyoruz.

23 Ekim 1988 tarihinde oyunculara sunulan Super Mario Bros. 3’ün farklı sürümleri de var.

Daha önce 38 bin 400 dolar fiyat etiketiyle satılan ve Wata Games tarafından 9,0 (A) gibi yüksek puana layık görülen bir başka Super Mario Bros. 3 sürümü gündeme gelerek dikkatleri üzerine çekmiştir. Super Mario Bros. ise 114 bin dolara fiyat etiketi ile alıcı bulmuş ve satılmıştı.

20 Kasım’da yapılmış olan açık artırmada Super Mario Bros 3.’ün mühürlü kopyasına ödenen paranın 156 bin dolar olduğu halka duyuruldu. Bu miktar rekor olarak tarihe geçti. 156 bin dolar yaklaşık olarak 1.191.200,40 Türk lirasına denk geliyor.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu