Güncel

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg Clubhouse’da Göründü

Facebook’un kurucu ortağı ve CEO’su Mark Zuckerberg Clubhouse uygulamasında “Zuck23” adıyla göründü. Zukcerberg, Clubhouse uygulamasında Sanal Gerçeklik (VR) ve Artırılmış Gerçeklik (AR) teknolojilerinin geleceği ile ilgili konuştu. Ayrıca Facebook şirketinin bu iki alanda nasıl bir ilerleme kaydettiğini ve bu alanlarda şirketin yakın gelecekte neler planladığından bahsetti.

Facebook Reality Lab

Mark Zuckerberg Clubhouse’da Nelerden Bahsetti?

Mark Zuckerberg, COVID-19 salgınıyla çalışmanın her zaman fiziksel görünüm gerektirmediği ve işlerin her yerden yapılabileceğinin öğrenildiğini söylüyor. VR ve AR alanlarının bu çalışma sistemini gelecekte daha eksiksiz bir hale getirebileceğini de belirtiyor. VR, kişinin istediği her yerde yaşama şansını ortaya çıkarıyor ve kişinin başka bir yerdeymiş gibi hissetmesini sağlıyor.

Özel sermaye yatırımcısı Josh Constine’e göre Mark Zuckerberg, bu teknolojilerin temel amacının o yapıya sığacak kadar küçük bir şey geliştirmek olduğunu söylüyor. VR ve AR gibi teknolojiler, işlerin uzaktan çalışma alanlarıyla yapılabilmesini sağlayacak ve işgücünün yarısının önümüzdeki on yıl içinde bu alanlarda çalışmasının muhtemel olduğunu ifade ediyor.

Mark Zuckerberg Clubhouse’da Neler Söyledi

Mark Zuckerberg Clubhouse’da Facebook’un VR ve AR teknolojileriyle ilgili ilerlemesinin doğru hızda olduğunu ve bu görevlerin çok dikkatli, sorumlu ve düşünceli bir şekilde yapılması gerektiğini söyledi. Şu anda Facebook’ta Artırılmış ve Sanal Gerçeklik Başkan Yardımcısı olan Andrew Bosworth, Facebook’un karma bir gerçeklik ortamı yaratmaya çalıştığını tweet’ledi.

Kaynak
Mark Zuckerberg made a short appearance on the Clubhouse app and talked about the future of AR and VR and Facebook’s progress on it

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu