Güncel

Mark Zuckerberg Signal Kullanıyor

Mark Zuckerberg Signal kullandığı iddia edildi. Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Facebook platformu, geçtiğimiz günlerde büyük bir güvenlik ihlali sebebiyle gündeme oturdu. Edinilen verilere göre Facebook platformu, yarım milyardan fazla kullanıcısına ait kişisel bilgileri siber saldırganlara kaptırdı. Hatta sızdırılan kullanıcı verileri arasında Facebook CEO’su olan Mark Zuckerberg‘e ait verilerinde yer aldığı söylendi. Facebook platformunun kurucusu kendi mahremiyetini korumak konusunda oldukça hassas olduğunu gözler önüne serdi.

Facebook platformunun çaldırdığı kullanıcı bilgileri arasında tam isim, doğum tarihi, doğum yeri, adresler, cinsiyet ve telefon numaraları gibi mühim veriler yer alıyordu. Mark Zuckerberg’e ait olduğu iddia edilen bilgiler de Dave Walker adlı bir güvenlik uzmanı tarafından ele geçirildi. Bu bilgilerin doğrulamayı başaran güvenlik uzmanı, Zuckerberg ile ilgili çok dikkat çeken bir detay ile karşılaştı. Zuckerberg, Facebook platformunun sahip olduğu WhatsApp platformunun dışında bir mesajlaşma uygulaması daha kullanıyor.

Mark Zuckerberg Signal Kullanıyor
Mark Zuckerberg Signal Kullanıyor

Elde ettiği bilgilerle ilgili Twitter platformu üzerinden bir açıklama yapan güvenlik uzmanı Walker, Mark Zuckerberg’ın bir bölümünü gizleyerek paylaştığı telefon numarasının Signal adlı mesajlaşma uygulamasında aktif olduğu sonucuna ulaştı. Bunla ilgili bir de ekran görüntüsü paylaşan güvenlik uzmanı Dave Walker, Zuckerberg ile ilgili sarsıcı bir gerçeği açığa çıkarmış oldu. Walker, Facebook Ceo’sunun kişisel bilgilerinin kendi platformundan sızdırılmış oluşunu, “ironik” olarak nitelendirdi.

Mark Zuckerberg Signal’de Olduğunu Gösteren Ekran Görüntüsü

Paylaşılan ekran görüntüsüne konu alan Signal platformu, çok kısa bir süre önce gündem olmuştu. WhatsApp platformunun kullanıcı sözleşmesini güncelleyeceğini açıklaması üzerine milyonlarca WhatsApp kullanıcısı, yeni bir alternatif mesajlaşma uygulama arayışına girmişti. Signal platformu, tam da bu arayışlar sürerken popüler hale gelmişti. Uygulamanın kullanıcı gizliliğine odaklanıyor oluşu, insanların WhatsApp platformundan Signal’e geçiş yapmasına sebep olmuştu. Mark Zuckerberg’da WhatsApp platformunun gibi kendi platformunun sahip olduğu bir mesajlaşma uygulaması var iken, gizlilik odaklı bir mesajlaşma uygulamasını kullanmayı tercih etti.

Mark Zuckerberg Signal Kullanıyor
Mark Zuckerberg Signal Kullanıyor

Mark Zuckerberg, Facebook platformunda yaşanan güvenlik ihlali ve çalınan bilgileri doğrultusunda açığa çıkan Signal platformu konusu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Belki de yaşanan bu olay Mark Zuckerberg’in düşüncelerini değiştirir ve hem Facebook platformu hem de Facebook’a ait şirketler, kullanıcıları bundan sonra yalnızca para kaynağı olarak değil, insan olarak da görmeye başlar.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu