OyunGüncel

Marvel Spider-Man Dünya Çapında 20 Milyondan Fazla Sattı

Insomniac Games tarafından geliştirilen PlayStation‘a özel olarak çıkan Marvel Spider-Man dünya genelinde 20 milyondan fazla satış başarasını gösterdi. Şimdiden en çok satan listesinde yer alan PlayStation 4 oyunlarından biri oldu. Sony yöneticileri geçtiğimiz sene Kasım ayında Insomniac Games’i satın aldıklarında aslında başarılı bir iş çıkartmışlardı. Insomniac Games, PlayStation 4’e özel olarak çıkartılan oyunların Kasım 2020 tarihine kadar 20 milyon adet kopya satmasıyla konuşuluyor.

Marvel Spider-Man
Marvel Spider-Man

Bu rakamlar, Playstation 5 konsolunun piyasaya sürülmesiyle henüz yeni çıkmış Marvel Spider-Man Remastered oyunu için istatistikleri kapsamıyor. Sony, geçe yıl Insomniac Games’i yaklaşık 229 milyon dolara satın aldı ve temel matematikle bunun değerli bir yatırım olduğuna inanarak bu adımı attı. Tanıtım oyunlarından biri olan Spider-Man: Miles Morales ve Ultimate versiyonu size Spider-man Remastered’ı da kazandıracak. Böylece, satılan 20 milyon kopya sayısı yakında daha da artacağa benziyor.

Marvel Spider-Man
Marvel Spider-Man Oyun İçi

Özellikle yeni çıkan konsollara yapılan talep dünya çapında oldukça yüksek. Bu gece yarısı çoğu oyun tutkunu, bilgisayarlarının veya telefonlarının başında oturup dağıtımcıların sayfalarını tazeleyecek. Stoklar bitmeden yeni nesil PlayStation konsolunu almayı umut edecekler.

Daha fazla oyun haberi almak için bildirimleri açabilir, Teknotomy Oyun sayfasına girerek birbirinden güzel oyunların haberlerini okuyabilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu