Oyun

Marvels Avengers Oyunu Büyük Zarar Etti

Square Enix ve Eidos işbirliği ile geliştirilen Marvels Avengers oyunu zarar etti. Bu yazımızda konu ile alakalı ayrıntıları bulabilirsiniz.

Marvels Avengers
Marvels Avengers


2019 senesinde yayımlanan Avengers Endgame filmi sinema tarihi açısından birçok ilki de beraberinde getirdi. Şu ana kadar kırılamayan birçok rekoru kıran film, gelmiş geçmiş en çok hasılat elde eden yapım unvanını da Avatar’dan aldı.

Endgame’in bu kadar popüler olmasının ardından Square Enix epey riskli bir işe girişti. Bir Avengers oyunu yapmak bu işi riskli yapan olaydı. Avengers genel itibari ile muazzam bir popülerliğe sahipti. Ancak bu popülerliği oyun piyasasına yaymak hiç de kolay olmadı.

Yine de yapımcı ekip bu riski göze alarak Avengers oyunu için hazırlıklara başladı. Peki, ama sonuç ne oldu?

Marvels Avengers Neden Beklenen İlgiyi Görmedi?


Marvels Avengers oyunu beklenen ilgiyi görmedi. Square Enix oyunun tanıtılmasında karakter modellemelerini sinema evreni ile paralel yapmayınca baştan kaybetti. Birçok Avengers hayranı Square Enix‘i karakter modellemelerinin değiştirilmesi için sürekli mail yolladı.

Ancak yapımcı ekip bu konu da hiç bir adım atmadı. Oyun genel anlamda ortalamanın üstünde bir yapım olsa da beklenen ilginin çok altında kaldı. Hatta öyle ki açıklanan son mali raporlara göre Avengers bırakın kara geçmeyi daha yapım maliyetini bile karşılayamadı.

Süper kahraman oyunu yapmak zaten basit bir iş gibi durmuyor. Bir de içerisinde birden çok sayıda süper kahramanın bulunduğu bir oyun yapmak bütünüyle bir zorluk denilebilir.

Monster Notebook Alana Marvel’s Avengers Hediye ve Marvel Spider-Man Dünya Çapında 20 Milyondan Fazla Sattı haberimize göz atabilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu