Oyun

Mass Effect Trilogy Remastered 2021 Yılında Çıkacak

Ağustos ayının başlarında Mass Effect Trilogy Remaster için daha önce tahmini çıkış tarihiyle alakalı haberimizi yapmıştık. Daha önce bu senenin sonlarına doğru oyunun çıkış yapacağına dair çıkan söylentiler vardı. Electronic Arts yaptığı en son açıklamayla oyunun 2021 yılının başlarında çıkacağını belirtti.

Mass Effect serisinin 2012 yılında çıkmış olan Mass Effect 3 ile beraber bu serinin en iyi oyunu olarak gösteriliyor ve Mass Effect 3, bu paket içinde yer alacak. Oyunun en son 2017 yılında çıkan Mass Effect: Andromeda bu paket içinde yer almıyor

Mass Effect
Mass Effect Trilogy Remaster

VentureBeat’in haberine göre gelişini engelleyen birincil faktör orijinal Mass Effect oyunudur. Görünüşe bakılırsa, ilk oyun paketin geri kalanının kalitesini karşılamıyor. Bu yüzden BioWare, hem oyunun grafiklerini hem de oyun mekaniğini geliştirmeyi hedefliyor. Ayrıca oyunun geliştiricisi olan BioWare, Mass Effect 3’ün çok oyunculu modunu(multiplayer) içermeyeceğini bildirdi. Diğer bir söylemle, bu kesinlikle tek oyunculu bir oyun deneyimi olacak.

Bu Mass Effect Trilogy Remaster veya Mass Effect: Legendary Edition olarak adlandırılabilir. Hakkında pek bir şey bilmesek de, temel oyunların yanında  DLC’ler ve daha yüksek çözünürlüklü dokuları ve bazı QoL iyileştirmelerini de içermesini bekliyoruz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu