GüncelAndroid

Huawei Mate 40 Pro Özellikleri Sızdırıldı

Huawei sevenlerin merakla beklediği Huawei Mate 40 Pro, hakkında ilk bilgiler ortaya çıktı. Önümüzdeki günlerde Mate 40, Mate 40 Pro, Mate 40 Porsche Design modellerinin satışa sunulması bekleniyor.

Kısa bir süre önce tasarım harikası olarak adlandırılan Huawei Mate 40 Porsche Design’ in fiyatı sızdırılmıştı. Dudak uçuklatacak tarzdaki fiyatıyla dikkat çeken akıllı telefon, Huawei geleneğini bozmayarak Mate 40 ailesinde LEICA imzalı kamera sistemi ile dahil oluyor.

Huawei Mate 40 Ailesi
Huawei Mate 40 Ailesi

Huawei Mate 40 Pro Özellikleri

Ekran büyüklüğü olarak diğer serilerinde farklı bir boyut kullanan firma Mate 40 Pro‘ da 6.76 inç kullanıyor. Akıllı telefonda OLED mimarisini de var. Doğu Asya temsilcisi şuan popüler olan çentikli ekran tasarımını kullanmadı. Cihaz 2772 x 1334 piksel çözünürlük (456 PPI) ile kullancılara sunuluyor.

Akıllı telefon gücünü Kirin 9000 adlı işletim sistemin alıyor. Apple’ den sonra 5G destekli akıllı telefonunu sunan firma, her zaman ki gibi Apple ile rekabet etmeye devam ediyor.

Huawei grafik tasarımında olan ihtiyacını Mali- G78 isimli bir ünite ile karşılamayı düşünüyor. Firma pazar şartlarına olan uyumunu koruyor ve Avrupa’ da ki satış pazarında akıllı telefonunu UFS 3.1  dosyalama sisteminin yer alacağı biliniyor.

Huawei akıllı telefonlarının kameraları akıllı telefon kullanan herkes tarafından beğeniliyor. MATE 40 Pro’ da 8 K eşliğinde video çekimi yapabiliyor. Nesnelere 5 x optik yakınlaştırma ile odaklanabilen akıllı telefon ön kamerası ise 13 Megapiksel özelliğe sahip. Akıllı telefonun standart hale gelen LED ışıklar, renk sensörü ve 3 boyutlu sensör gibi özellikleri de bulunuyor.

Doğu Asya merkezli şirket Android 10 tabanlı EMUI 11 sürümünü kullanıyor.

Ekran BoyutuDahili DepolamaBellekBatarya KapasitesiHat SayısıHızlı Şarj5G Desteği
6.762568 GB4400ÇİFTVARVAR
Huawei Mate 40 Pro Özellikleri

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu