Güncel

25.000 Dolarlık Meditasyon Kapsülü Üretildi

Openseed şirketi tarafından üretilen meditasyon kapsülü 25.000 dolarlık fiyatı ile insanları şoka uğrattı. Cihaz, kullanan insanları gün içerisinde yaşadıkları stresten ve kargaşadan kurtaracağını vaat ediyor.

Şirket yetkilileri yaptıkları açıklamada yakın gelecekte kapsülün gündelik hayatımızın bir parçası olacağını, ayrıca okulda, ofiste hatta evlerimizde bile bulunacağını düşündüklerini ifade ediyor. Ayrıca şirket 2021 yılının başında bu sayılan yerlerin haricinde hava alanı, üniversite ve daha bir çok yerde dağıtıma geçmeyi planlıyor.

Meditasyon Kapsülü
Meditasyon Kapsülü

Meditasyon Kapsülünün Özellikleri Neler?

Tam 25.000 dolar fiyat etiketine sahip olan meditasyon kapsülü, dış tasarımı ile oldukça fazla ilgi çekiyor. Kapsülün içerisinde aromaterapi, ışıklar ve rehberli meditasyon gibi özellikler bulunuyor. Kapsülün içerisinde buluna LED ışıklar, sesle komut alarak açılıp kapanabiliyor yada renk değiştirebiliyor. Kullanılan renkler ayrıca nefes egzersizleri içinde bir rehber görevi görüyor.

Kapsülün içerisinde bulunan bir kullanıcı, cihazın içinde ki 15.6 inç ekrandan nasıl bir deneyim yaşamak istediğini seçiyor. Kapsülün içerisine bir kişi bağdaş kurarak bile oturabiliyor. Lazım olması halinde cihazın ortasında ki minder kaldırılabiliyor ve bu sayede en fazla 3 kişiye yetecek kadar yer açılıyor.

Şirketin yaptığı açıklamada kullanıcılar kapsülün içerisinde bulunan hoparlörler sayesinde iyileştirici ses deneyimi yaşayabiliyorlar. Kapsül ayrıca dışardan gelen seslerin büyük çoğunluğunu kesebiliyor. Duyulabilecek sesler içinde gürültü engelleyici kulaklıklar kapsül ile birlikte geliyor.

Kapsül hava sirkülasyonunu ise içerisinde bulunan 4 adet fan sayesinde yapıyor. Ayrıca cihazın içerisinde sterilizasyon için kullanılan ultraviyole ışını yayan cihazlar da  bulunuyor.

Tüm bu özelliklere sahip kapsül Japonya, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa da satışa sunulacak.

Yaşanan olaylardan anında haberdar olmak için Teknotomy güncel bölümüne bakabilirsiniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu