fbpx
Android

Meizu 18 Hakkında Sızıntılar

Teknoloji devlerinin üretmiş olduğu son model telefonlara ana gücünü verecek olan Snapdragon 888 Qualcomm’un şu ana kadar ki en performanslı işlemcisi. Bu işlemciye sahip olacak olan amiral gemisi telefonlar da teker teker karşımıza gelmeye devam ediyor. İlk etapta birkaç telefonda gözükmüş olan bu işlemci ilerleyen süreçte yeni çıkacak olan amiral gemisi telefonlarda da karşımıza gelecek. En son Xiaomi’nin Mi 11 serisinde olan ve ardından Samsung’un S21 serisinde kullanılan işlemci, Meizu 18 modelinde de direkt olarak karşımıza çıkıyor.

Meizu 18 Özellikleri Nelerdir?

Meizu'nun Kullanıcılarına Sunacak Olduğu Yeni Amiral Gemisi Modeli Meizu 18 Hakkında Bazı Bilgiler Sızdı
Meizu’nun Kullanıcılarına Sunacak Olduğu Yeni Amiral Gemisi Modeli Meizu 18 Hakkında Bazı Bilgiler Sızdı

Geçen yılın son çeyreğinde telefon ile alakalı bazı ufak tefek bilgiler ortaya çıkmıştı. Telefon hakkında hala daha detaylı bilgiler bulunmuyor olsa da telefonun Qualcomm’un en performanslı işlemcisi olan Snapdragon 888’i kullanacağı ve telefonun 5G olarak karşımıza çıkacağı sızan bilgiler arasında yer alıyor.

Sızan bu bilgilere ek olarak, telefonun CPU tarafında %25, GPU tarafında ise %35’lik bir artışa tanıklık edeceğiz. Ortaya atılmış olan bir diğer bilgi ise telefon kamerasının zoom yapma özelliği ile dikkat çekecek.

Telefonun ana kamerasında 5x optik zoom özelliği sunulacağı ve ‘optik’ takısının elinden geldiği kadarı ile kayıpları en aza indireceği aktarılıyor. Bu özelliğin ise Meizu’nun rakiplerine karşı elinde oldukça güçlü bir kozu olduğu anlamına geliyor. Meizu 18’in AMOLED ekranının yanı sıra 120 Hz ekran tazeleme hızı sunması bekleniyor. Ek olarak telefonun oldukça şık bir tasarımla piyasaya geleceği söyleniyor.

Telefonda 100W hızlı şarj desteğinin olmasının dışında 40W/50W kablosuz hızlı şarj desteğinin geleceği de söylenilen bilgiler arasında yer alıyor. 12 GB RAM belleğine ve 256 GB hafıza alanına sahip olacak olan telefonun başlangıç fiyatı da 726 dolar olacak şekilde belirlenmiş.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Tek Tık Haber Platformu

Teknotomy Haber Bültenine Üye Olmak İstermisiniz?