Güncel

Messenger Clubhouse’un Özelliğini Alıyor

Messenger Clubhouse’un özelliğini alıyor. Bildiğiniz üzere Amerika merkezli New York Times adlı gazete Facebook’un Clubhouse benzeri uygulama çıkaracağını yazdı. Çoğu kişi bu alternatif uygulamanın özelliklerinin nasıl olacağı ya da bu uygulamanın Clubhouse’dan ne tür farklılıklar sunacağını merak ediyordu ve Facebook’un bu konu hakkında açıklama yapması beklenildi. Fakat Facebook bu konu hakkında açıklama yapmadı. Sızdırılan görüntülerden yeni bir uygulama olmadığını sadece Messenger Rooms uygulamasına alternatif özelik olan sesli sohbet ilave edileceği anlaşıldı.

Messenger Clubhouse'un Özelliğini Alıyor
Messenger Clubhouse’un Özelliğini Alıyor

Fotoğrafları sızdıran kişi Alessandro Paluzzi’ydi. Paluzzi kullanıcılara sunulmayan uygulamaların ilk görüntülerini paylaşmayı seviyor. Fakat Paluzzi’nin paylaştığı görüntülerin aynısı çıkmayabiliyor. Çünkü ilk görüntüler uygulamalar için ilk taslak anlamına geliyor. Yazılımcılar uygulamayı daha farklı bir hale getirebiliyor.

Messenger Clubhouse’un Özelliğini Nasıl Kullanacak?

Paluzzi’nin paylaştığı 3 fotoğrafa odaklandığınız zaman Clubhouse’a benzeyen bir yapıda olduğunu görebiliyorsunuz. Konuşan kişilerin üst tarafta olduğu dinleyicilerin alt tarafta yer alması bunun en büyük örneği. Ayrıca uygulamanın dizaynı da Clubhouse’a çok benziyor. Bu kadar çok benzemesi Messenger için problem olmaz mı? Mark Zuckerberg daha önce Snapchat’in filtre özelliğini aldığı zaman da birçok benzerlikler vardı. Fakat Instagram bu konu hakkında herhangi bir yaptırım almadı.

Paluzzi’nin Attığı Tweet

Bu yüzden Messenger’a eklenecek özelliğin Clubhouse’a benzemesi Zuckerberg için problem oluşturmuyor. Messenger’a eklenen yeni özelliğin tamamı Clubhouse’a benzemiyor. Messenger 3 farklı oda seçeneği ile geliyor. İlki sesin dışında görüntü de sunuluyor. İkinci odanın Clubhouse benzeri bir oda olduğu anlaşılıyor. Üçüncü odanın ise özel oda olduğu anlaşılıyor.

İlk oda, arkadaşlarınızla sesli olarak konuşabileceğiniz bir oda oluyor. İkinci oda ise belli konuşmacıların olduğu ve geniş bir kitleye yapılan konuşmaların olduğu oda. Son oda ise Facebook gönderileri ya da uygulama dışı bağlantıları gönderebileceğiniz bir oda. Özelliğin ne zaman kullanıcılara sunulacağına dair henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu