Güncel

Microsoft 365, M1 İşlemcili Mac’ler İçin Yayınlandı

Apple, kısa bir zaman önce 5 nm üretim yapısına sahip M1 işlemcilerini ve bu işlemciler ile çalışan Mac‘lerini duyurmuştu. Bu işlemci, Apple için yeni bir devrin başlangıcı oldu. Çünkü macOS sistemindeki bütün yazılımların, bu işlemci için tekrardan uygun hale getirilmesi gerekiyordu. Bu bağlamda harekete geçen ilk firmalardan birisi de Microsoft olmuştu.

Microsoft, M1 ve Intel işlemcili macOS sistemlerinde çalışan Microsoft 365‘in kullanım için sunulduğunu açıkladı. Bu gelişme ile birlikte bundan sonra M1 işlemcili Mac bilgisayar kullanıcılar için tam uyumlu deneyim sunulmuş olacak. Microsoft, Intel işlemcili Mac‘lerin her zaman olduğu gibi yeni Microsoft 365 sürümü ile de muazzam bir şekilde çalışacağını ifade ediyor.

Microsoft 365, M1 İşlemcili Mac'ler İçin Yayınlandı
Microsoft 365, M1 İşlemcili Mac’ler İçin Yayınlandı

Yeni Mac’lerde, Microsoft Ofis Uygulamaları Daha Hızlı Çalışacak

Microsoft tarafından yapılan bir açıklamaya göre Microsoft 365 içinde bulunan  Excel, Word,  OneNote, Outlook ve PowerPoint’in, yeni Mac‘lerde daha çok verimli bir şekilde çalışacağını ifade ediyor. Sadece bu optimizasyon ile yetinmeyen firma, yeni Microsoft 365 versiyonun evrensel olduğunu, yani farklı platformlarda çalışabilecek şekilde tasarım sağlandığını söylüyor.

Yeni Mac'lerde, Microsoft ofis uygulamaları daha hızlı çalışacak
Yeni Mac’lerde, Microsoft ofis uygulamaları daha hızlı çalışacak

Aslında Microsoft 365, M1 işlemcili Mac‘lerde zaten çalışıyordu. Ancak şu zamana kadar uygulama sadece Rosetta 2 emülatörü aracılığı ile kullanılıyordu. Fakat yeni versiyon hem Rosetta 2‘yi devre dışı bıraktı hem de performans açısından daha iyi bir deneyim sunmuş oldu. Üstelik Microsoft, Outlook yazılımını da uzun bir zamandır yenilemeye çalışıyordu. Son Microsoft 365 versiyonu, yenilenen Outlook’u da kullanıcılara sunmuş oldu.

Daha fazla güncel haberlerimiz için Teknotomy‘i ziyaret edin.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu