Oyun

Microsoft Bethesda Etkinliği Yakında

Xbox kullanıcılarını oldukça mutlu edecek bir haber ortalıkta dolanıyor. Microsoft Bethesda etkinliği ile birlikte Bethesda’nın çıkardığı bütün oyunları indirimli bir şekilde kullanıcılarına sunabilir. Hatta bunun ile alakalı olarak Microsoft’un etkinlik planladığına dair söylentiler ortalıkta dolanıyor.

Microsoft Bethesda Etkinliğinde İndirim İle Verilebilecek Olan Bethesda Oyunları
Microsoft Bethesda Etkinliğinde İndirim İle Verilebilecek Olan Bethesda Oyunları

Microsoft Bethesda Etkinliği Mart Ayında Gelebilir

Oldukça popüler olan oyun muhabiri Jeff Grubb, Xbox ve Bethesda’nın Mart ayı içerisinde etkinlik planladığını söyledi. Bu etkinlik için Microsoft’un yüklü miktarda bütçe ayırdığı da söylenenler arasında.

2 adet şirketi bünyesine katan Microsoft’un, ZeniMax ve Bethesda konusunda oldukça önemli yenilikler yapması bekleniyor. Bu yenilikleri ve etkinlikleri en çok bekleyen kişiler ise Xbox kullanıcıları. Microsoft’un Bethesda’yı satın aldıktan sonra şirketin oyunlarına indirim yapma ihtimali bile Xbox’ın ekstra bir şekilde tercih edilme ihtimalini doğuruyor. Elder Scrolls ve Fallout gibi oyunların geliştiriciliğini üstlenen firmanın artık oyun konusunda daha kapsamlı bir üretkenlik içinde olması da beklenilen konular arasında.

7.5 Milyar Dolar gibi bir fiyata satın alınan Bethesda, Elder Scrolls, Fallout, Doom, Dishonored, Wolfenstein, Starfield, The Evil Within ve Prey gibi daha fazlasına sahip olan firma neredeyse RPG oyun dünyasını domine ediyordu. Bu yüzden Microsoft’tan bu yıl yapılacak olan etkinlik konusunda oldukça büyük bir beklenti var.

Xbox Podcast’inde söyleşide bulunan Spencer 2021 yılında 2 adet oyun şirketi satın almaları ile birlikte çok heyecanlı olduğunu ve bundan sonra tek bir şirket gibi çalışabileceklerini” söyledi.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu