Güncel

Microsoft Edge Güncellemeleri Dikkat Çekiyor

Teknoloji devlerinden biri olan Microsoft Edge güncellemeleri ile kullanıcılar için uygun bir tarayıcı yapma konusunda adımlar atmaya devam ediyor. Geçmiş ve Sık Kullanılanlar’ın tanıtılmasının ardından tarayıcıya İndirilenler Menüsü sunulacak. Bu menü ile kullanıcılar, indirme yaptıkları şeyleri verimli bir şekilde kontrol edebilecek. Tech Dows’un bildirdiğine göre Edge 89 Canary’deki sınırlı sayıda kullancı Kontrollü Özellik sunumları aracılığıyla bu menüye erişebiliyor.

Kullanmak için hazır olduğunuzda tek yapmanız gereken araç çubuğundaki indirilenler simgesine tıklamak. Ayrıca araç çubuğunda indirilenler simgesini görmek istemiyorsanız, onu gizleme seçeneğiniz olacak. Başlattığınız her indirme için, Edge size onu açma veya kaydetme seçenekleri sunacak. Ancak her indirmeyi kontrol etmek için, Ayarlar’da “Her indirmede ne yapacağımı sor” seçeneğinin mevcut olduğundan emin olmanız gerekiyor.

Microsoft Edge Güncellemelerinin Detayları

  • İndirilenler açılır penceresi ile her indirmeyi yönetebilirsiniz.
  • İndirme geçmişinizi silebilirsiniz.
  • İndirme ayarlarınıza erişebilirsiniz. Böylece kontrol sizde olur.
  • Araç çubuğundaki indirmeler simgesini gizleyebilirsiniz.
Microsoft Edge Güncellemesi
Microsoft Edge Güncellemesi

Ek olarak, devam etmekte olan tamamlanmamış bir indirmeyi duraklatabilecek ve devam ettirebileceksiniz. Dahası, Firefox gibi Edge’de İndirme menüsünü etkinleştirmekten sorumlu uzantının yakında işe yaramaz hale gelebileceği de tahmin ediliyor. Bununla birlikte, en son açılır pencereler (Edge eski Hub’a benzeyen) hakkında bildirilen yaygın bir dezavantaj, yüklenmelerinin önemli ölçüde zaman alması ve gezinmelerinin, birinin olmasını istediği kadar basit olmamasıdır. Şu anda, bu sorun için herhangi bir çözüm ile ilgili güncelleme bulunmuyor.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu