Güncel

Microsoft Edge Xbox’a Geliyor

Uzun süredir bilgisayarlarda kullanılan ve performansıyla şaşırtan Microsoft Edge Xbox’a geliyor. Microsoft, chromium tabanlı olarak geliştirdiği tarayıcısını piyasaya sürmüş olduğu bütün oyun konsollarında herkese açık olacak şekilde test etmeye başladı. Bu güncellemenin gelmesiyle birlikte Xbox sahipleri konsolları üzerinden tarayıcı kullanabilecek.

Microsoft Edge Xbox Oyun Konsollarına Geliyor
Microsoft Edge Xbox Oyun Konsollarına Geliyor

Yeni gelecek olan bu güncellemede bazı ufak tefek hatalar yer alsa da tarayıcının bir oyun konsolunda istenildiği gibi çalışmış olduğu söylenildi. Oyun konsolu üzerinden internet dünyasına erişmek isteyenler için önemli olan bu güncellemede Microsoft Edge, chromium ile geliştirdiği uyumluluk sayesinde Google Stadia hizmetine de erişim sağlayabilecek.

Microsoft Edge Xbox’ta Test Aşamasında

Tüm bunların yanı sıra konsol web sitelerine girmesiyle Skype, Discord gibi programlara erişebilecek. Ek olarak tarayıcı üzerinden oynanabilen oyunlara da erişim sağlayabilecek.

Tarayıcı senkronize olarak çalıştığı için bilgisayar üzerinden eklediğiniz eklentiler, uzantılar, koleksiyonlar ve dikey sekmeler Xbox tarayıcısında da gözükecek. Bunun yanı sıra Microsoft’un, Edge’i Xbox’a getirmesi kullanıcılar açısından son derece mantıklı olarak bulunuyor. Gelen bu özellikle birlikte Xbox oyun konsolları Playstation oyun konsollarından 1 adım önde olacak.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu