Güncel

Microsoft Office Uygulaması Artık iPad Tabletlerde

Word, Excel ve PowerPoint işlevlerini bir araya getiren Microsoft Office uygulaması, uzun zaman sonra iPad kullanıcıları için ücretsiz olarak artık App Store’da sunuluyor. Microsoft yetkilileri Şubat ayının başlarında uygulamanın App Store’da yayınlanmasını beklediklerini söylemişti fakat bunun ne zaman olacağını söylememişti. 16 Şubat itibarıyla Microsoft Office, iPad kullanıcıları için yayınlandı.

microsoft office
App Store’daki Açıklamaya Göre Büyük Cihazlarda Office Uygulamasını Kullanmak İçin Abonelik Gerekli

Microsoft Office uygulaması, iPhone, Windows ve Android cihazların adeta tamamlayıcısıdır. Word, Excel ve PowerPoint’te en çok kullanılan özelliklerinin yanı sıra bu uygulamalar aracılığıyla oluşturulan projelerin yine ilgili başka formlara dönüştürülmesini de sağlamayı amaçlar. Örneğin; Office uygulaması kullanıcıların PDF oluşturmasına, ekran görüntülerini PDF veya PPT’ye dönüştürebilmesine olanak tanır. Ayrıca birçok belgenize notlar eklemenize de imkân tanır.

Microsoft Office Uygulamasının Büyük Cihazlar İçin Şartı Var

Microsoft Office uygulamasını, App Store üzerinden ücretsiz olarak iPad tabletinize indirebilmeniz için iOS 13.0 veya üstüne sahip olmanız gerekiyor. Temel işlevlerden daha fazlasına erişebilmek için kullanıcılar Microsoft 365 Kişisel veya Microsoft 365 Aile paketlerinden birine makul fiyatlar karşılığında abone olarak daha fazla özelliğin kilidini açabilir. Fakat App Store açıklamasına göre, iPad 10.1 inç veya daha büyük cihazlarda belge oluşturabilmek ve düzenleyebilmek için abonelik gerekiyor.

Ekranları 10.1 inçten küçük olan mobil cihazlara sahip kullanıcılar ise bir Microsoft aboneliğine sahip olmadan belge oluşturabiliyor ve düzenleyebiliyor. Microsoft’un bu hafif, birleşik Office uygulamalarını oluşturmaktaki amacı, uygun indirme boyutuyla mobil cihazlarda Word, Excel ve PowerPoint’in tam sürümlerindeki özellikleri, kullanıcıların ihtiyacı doğrultusunda kullanılabilir kılmaktı.

Ayrıca Microsoft, Lens teknolojisiyle kullanıcıların görüntüleri Office belgelerine dönüştürmesini de kolaylaştırıyor. Özetle; hızlı notlar alma, PDF’leri imzalama ve cihazlar arasında dosya aktarma sürecini de basitleştirmeyi amaçlayan bu uygulamanın iPadler için de erişilebilir olması oldukça güzel bir haber oldu.

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu