Güncel

Microsoft Outlook Sessizce Bir Değişiklik Yapıyor

Microsoft Outlook üzerinden gelen e-maillere tepki verebileceğiniz bir güncelleme yapmayı düşünüyor. Peki, bunu gerçekten isteyen var mı? Veya böyle bir şeye ihtiyacı olan var mı? Belki bu değişikliği yaparlar. Ancak iş e-postaları söz konusuyken bu değişiklik pek mantıklı görünmüyor. Günde onlarca belki yüzlerce hatta daha fazla e-posta alıyor veya gönderiyor olabilirsiniz. Özellikle bazı insanlar, aldıkları ve gönderdikleri ile beraber tüm e-postalarla binlerce kişiyle etkileşim halinde olabilir.

Microsoft Outlook
Microsoft Outlook’un Getireceği Bu Güncelleme Gerçekten Yararlı Olacak Mı?

E-postalarınızı genellikle okur ya da okumazsınız, cevaplarsınız ya da cevaplamazsınız ve devam edersiniz. Microsoft ise, doğru şekilde tepki vermediğinizi düşünüyor. Bu nedenle Microsoft Outlook iletilerinizle çok daha duygusal bir ilişkiye sahip olmanız için e-postalarınıza tepki verebileceğiniz bir değişiklik planlıyor. Bu değişiklik, şirketin, 365 Yol Haritası’na eklenen “Web üzerinden Outlook: Bir e-posta iletisine tepki verin” adlı başlığından anlaşıldı.

Microsoft, Web’de Outlook, e-posta iletilerine beğenme ve beğenmeme simgesi gibi yeniliklerin gelmesi için oldukça heyecanlı görünüyor. Diğer sosyal ağlarda mesajlara beğenme yanıtları gönderiyorsunuz, değil mi? E-postalara yanıt olarak bir beğenmeden daha fazlasını koyabilmeyi ister miydiniz? Belki kelimelerinizin yerini alması için kullanabilirsiniz. Microsoft Outlook, böylece günümüzün emoji dünyası ile daha uyumlu olur mu? Belki de cevap yukarıdakilerin hepsinin mümkün olmasını içeriyordur.

Microsoft Outlook Bu Değişiklik İle Başınıza Bela Açabilir

Eğer sadece bir başparmak yukarı tepkisinin çok sınırlı olduğunu hissediyorsanız, Microsoft sizi anlıyor ve beğenilere ek olarak, kullanıcıların sevgi, kutlama, kahkaha, sürpriz veya üzüntüyle tepki verebileceğini söylüyor. Fakat sevgi, kutlama, kahkaha, şaşkınlık veya üzüntü tepkisi için durup biraz düşünmek istiyorum.  En çok kahkaha ya da üzüntü için düşünmek istiyorum. Bir e-posta aldığınızı ve sosyal medya tarzı tepkinize biraz fazla hızlı ulaştığınızı hayal edin lütfen.

Size gelen e-postada, patronunuz bu akşam birkaç saat daha çalışmanızı istiyor. Siz ise anında anlaşılır bir üzüntüyle, sefil suratlı bir karikatür simgesiyle tepki veriyorsunuz. Eğer patronunuzla ilişkiniz yeterince resmi ise ertesi gün sizinle iletişime geçip tavrınızı sorgulayabilir. Bir e-postanın içeriğini yanlış okumak kolaydır. Fakat yanlış emoji yanıtına tıklamak daha da kolaydır. Ve basit bir simgenin yanlış yönlendirilmesi durumunda başınız belaya girebilir.

Bir çocuk kütüphanesinden simge seçmektense kendi cümlelerinizle kendinizi ifade etmeniz ne kadar zor olabilir? Microsoft Outlook’un bu değişikliği biraz hoş görünmekle beraber her gün yüzlerce e-postayı yanıtlaması gerekenleri düşündüğümüzde sorun çıkarabilir gibi görünüyor. Artık yaşanacaklardan değişiklik geldikten sonra emin olacağız.

Kaynak
Microsoft Outlook is quietly making a change that may cause big trouble

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu