Güncel

Microsoft Teams, Zoom ve Google Meet’e Rakip Olacak

Görüntülü ve sesli görüşme programları pandemi sürecinde önemini bir kez daha ortaya koydu. Zoom ve Google Meet‘ten sonra Microsoft Teams da bombayı patlatan isim oldu.

Microsoft Teams
Microsoft Teams

İçinde bulunduğumuz Covid-19 günlerinde çevrimiçi bağlantı yapmanın sıklaştığı, Zoom gibi uygulamalara rakip olacak Microsoft Teams‘tan katılımcı sayısını artıracak bir hamle geldi.

Görüşmelerine en fazla 300 katılımcı eklenebilecek ve 24 saat boyunca hiç kesilmeden görüşme gerçekleştirilebilecek. Microsoft Teams ilk güncellemesini mobil uygulamada daha sonra da diğer platformlara getirecek.

Görüşmeyi kuran kişinin Microsoft hesabı olması şart ancak diğer katılımcıların Microsoft hesabı olmasına gerek olmayacak. Katılımcıların bilgisayarlarındaki internet tarayıcılarından doğrudan görüşmeye katılma imkânı sağlanacak. Böylece katılımcılar, herhangi bir şey yüklemek zorunda da kalmayacaklar. Bu özellik Zoom ve Google Meet’te uzun süredir vardı.

Microsoft Teams
Microsoft Teams Görüntülü Toplantı

Microsoft Teams Nasıl İndirilir? 

Microsoft Teams, iOS veya Android telefonlarda, masaüstü bilgisayarlarda veya internet sitesinden, tablette veya laptoplarda kullanılabilir. Öncelikle Teams uygulamasını indirmek istiyorsanız bu adrese tıklayın. Sonrasında kurulum dosyasını çalıştırın. Otomatik olarak kurulum yapılacak ve bilgisayarınızın masaüstüne Teams ikonu eklenecek. Mail ve belirlediğiniz bir şifre ile Microsoft Teams’e girebilirsiniz.

Zoom Uygulamasına Türkçe Destek Geliyor, Zoom Android Uygulamasında Yenilikler ve Google Meet’den Yeni Özellik yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu