Güncel

Microsoft, Windows 10 için Ekran Kaydedici Hazırlıyor

Microsoft, Windows 10 işletim sisteminin içine uyum sağlayabilecek bir ekran kaydetme ve video düzenleme uygulaması üzerinde çalışıyor.

Microsoft, Windows 10’un Bir Açığını Daha Kapatıyor

Windows 10 işletim sistemi hayatımıza 2015 yılında girdi ve hala Microsoft tarafından geliştirilmeye devam ediyor. İşletim sistemi genel manada her türlü kullanıma izin veriyor. Fakat eksik olduğu bazı noktalar var. Bu eksiklerden bir tanesi daha Microsoft tarafından Windows 10 işletim sistemine eklenecek. Ekran kaydetme ve video düzenleme uygulaması çok yakında Windows 10 işletim sistemi ile beraber kullanıcıların hayatına girmiş olacak.

Windows 10 Video düzenleme aracı
Windows 10 Video düzenleme aracı

Aslında bu özellik Xbox oyun çubuğunda var fakat yalnızca oyun içi ekran görüntüsü kaydetmeye sahip. Yeni ekran kaydedici ile beraber, Windows 10 üzerinde yaptığımız her işlemin ekranı görüntüsü kaydedilebilir ve ek olarak kaydettiğimiz bu video üzerinde düzenlemeler yapılabilir olacak. Bunun dışında hareketli resimler “GIF” de oluşturabilecek ama çekilen videolar GIF formatına dönüştürülemeyecek.

Bu araç şu an da geliştirilme aşamasında. 2020 yılında Windows 10 işletim sistemine gelmesi beklenmiyor. 2021 yılında bu özelliği görebiliriz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu