OyunGüncel

Xbox Series X ve Series S Ön Sipariş Stokları Arttı

Xbox Series X ve Series S, ön siparişler başladığından bu yana beklentilerin çok üstünde bir ilgiyle karşılandı. Ön siparişleri reddetmeyen bazı siteler, müşterilerin oluşturduğu yoğunluk ile çöktü. Böylelikle Microsoft, ön siparişlerde ürünü alamayan kullanıcılar için ön sipariş stoklarını artıracağını söyledi. Ön siparişlerde Xbox Series X veya Series S konsollarından birini alamayan kullanıcılar, yeni bir fırsat yakalamış oldu.

Xbox
Xbox Konsol

Resmi Xbox hesabından atılan bir tweet ile şirket, Xbox Series X ve S için rekor kıran talep için teşekkür ettiklerini ve ön sipariş stoğunun artırıldığını belitti. Ön sipariş veremeyen bütün kullanıcıların, satışların yapılacağı siteye kayıt olmaları ve 10 Kasım gününü beklemeleri ifade edildi. 10 Kasım’da daha fazla konsol ön siparişle satışa çıkacak.

Xbox
Xbox Kol

Bununla birlikte konsolların, mağazalardan da satışa çıkacağı duyuruldu. Bu durum lansman gününde siparişleri kaçıranlar için iyi bir haber gibi gözükse de pandemi şartlarında konsolu almak için mağaza önlerinde oluşacak kuyruklar endişe yaratıyor. Yine de bu koşullarda bile konsolu almak için sırada bekleyen çok sayıda kullanıcı olması bekleniyor. Ayrıca, Xbox Series X yerine yanlışlıkla Xbox One X alan kullanıcılar için de şirketin bir tasarrufu olacağı açıklandı.

Son olarak, Xbox Series X’in Türkiye’deki fiyatının 7499 TL, Xbox Series S’in ise Türkiye’deki satış fiyatı 4599 TL olacağını belirtelim.

Oyun dünyasına ait diğer gelişmeler için Teknotomy Oyun sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Haftalık bültenimize hemen kayıt olarak detaylı hazırlanan Teknotomy Dosya haberlerinin emailinize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu