Güncel

Microsoft Türkiye Üst Yönetiminde Ayrılık

Microsoft Türkiye bünyesinde iki yılı geçen bir süredir, kamu ve yatırımlardan sorumlu genel müdür yardımcılığı görevini yapan Dr. Erdem Erkul 30 Kasım itibari ile görevinden ayrılacağını kamuoyuna duyurdu. Daha önce ise Erkul, Microsoft Türkiye Kamu İşleri, Akademik Programlar ve Sosyal Sorumluluk Programları Direktörlüğü’nü 2010-2013 yılları arasında icra etti. Bunun ardından ise bir sene sonrasına yani 2014 tarihine kadar da Microsoft’un Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Planlama Direktörlüğü görevini yaptı. 2014-2018 yılları arasında da Samsung Electronics bünyesinde birçok görev üstlenmesinin ardından tekrardan Microsoft Türkiye bünyesinde Kamu Sektörü ve Kamu Yatırımları Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaya başladı. Dr. Erdem Erkul yaptığı yazılı açıklamada, Microsoft Türkiye’de görev aldığı süre boyunca, ülkenin dijital dönüşümüne katkı sağlamak amacı ile birden fazla STK, startup, kurum ve iş ortakları ile başarılı projeler yürüttüğünü ifade etti.

Microsoft Türkiye Üst Yönetiminde Ayrılık
Microsoft Türkiye Üst Yönetiminde Ayrılık

Kovid-19 salgını sürecinde de tüm çalışma arkadaşları ile birlikte ülkemiz adına çalışmaya ve bu sürece destek olmaya devam ettiklerini söyleyen Dr. Erdem Erkul yaptığı açıklamada projelerde emeği geçen tüm proje paydaşlarına, öğrenme ve uygulama kültürü ile kendisine eşlik eden tüm çalışma arkadaşlarına şükranlarını sunduğunu ve ülkemiz adına uluslararası rekabetçi teknoloji ve inovasyon yolculuğuna önemli katma değer sağlamayı hedefleyerek ve yeni hamleleri ile ilgili müjdesini takipçileri ile Aralık ayında detaylı paylaşmak için sabırsızlandığını belirtti. Erkul “erdemkul.com” adresinden çalışmalarımı duyuracağını ve ayrıca, teknoloji ile ilgili en güncel gelişmeleri web portalı ve sosyal medya platformları aracılığıyla paylaşmaya da devam edeceğini söyledi.

Konuşmasında bu sözlere yer veren Dr. Erdem Erkul’un Microsoft Türkiye bünyesinden neden ayrıldığı ise hala merak ediliyor. Ayrılığının sebebi hakkında açıklamasında net bir bilgiye yer vermeyen Erkul, teknoloji ile ilgili çalışmalarına devam edeceğini ileriki günlerde kendi web sitesinden güncel gelişmeleri paylaşım yapacağını belirtmesi ile anlıyoruz.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu