Güncel

MicroStrategy Bitcoin Aldığını Duyurdu

Geçtiğimiz günlerde 58 bin seviyelerine gelerek rekor tazeleyen Bitcoin bu haftanın başlaması ile büyük bir düzeltme gördü ve fiyatı 45 bin dolara kadar gerilemişti. Tabi fiyat bu kadar düşük olunca da kurumsal şirketlerin ilgisi oldukça fazla oldu. İlk olarak 23 Şubat gecesinde Twitter CEO’su Jack’in ikinci şirketi olan Square 3318 adet Bitcoin aldığını açıkladı. Bu açıklamadan sonra düşüş eğiliminde olan Bitcoin tekrar yükselişe geçti. 24 Şubat öğle saatlerinde ise MicroStrategy Bitcoin aldığını duyurdu. MicroStrategy’nin aldığı değer 1 milyar dolarlık olmasına rağmen bu haber Bitcoin fiyatını etkilemedi.

MicroStrategy Bitcoin Aldığını Duyurdu
MicroStrategy Bitcoin Aldığını Duyurdu

Tesla’da Alım Yaptığını Açıklamıştı

Bundan yaklaşık iki hafta öncede bir diğer dünya devi şirket Tesla 1.5 milyar dolar Bitcoin aldığını açıklamıştı. O dönem fiyatı 44 bin dolar civarında olan Bitcoin ani bir yükseliş yaşamıştı. Uzmanlar bu hafta yaşanan düşüşün nedenini de Tesla’nın alımına bağlıyor. Uzmanlara göre bir anda yükselen emtiyaların düşüşleri de sert olur.

Kurumsal şirketlerin Bitcoin’e büyük bir ilgisi olduğu yadsınamaz bir gerçek. Buna ek olarak şu an kripto para borsalarında dolanan paranın yalnızca yüzde 11’i olduğunu ve bu değerin geçtiğimiz yıllarda sadece yüzde 5 olduğunu belirtelim. Kurumsalların ilgisinin ne kadar süreceğini ve Bitcoin’in değerinin ne kadar yükseleceğini hep beraber göreceğiz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu