Güncel

Milli Elektrikli Tren Seti’nin Seri Üretimine Başlanıyor

Milli Elektrikli Tren Seti’yle alakalı detaylar paylaşıldı. Bundan birkaç ay önce prototip olarak raya inen set için seri üretime başlanacağını duyuran ulaştırma bakanı, üretimi üstlenen TÜRASAŞ‘ın iki set üreteceğini söyledi.

Milli Elektrikli Tren Seti
Milli Elektrikli Tren Seti

Milli Elektrikli Tren Seti Hangi Yılda Çıkacak?

Bir süredir gündemde olan “Elektrikli Tren Seti“yle alakalı önemli açıklamalarda bulunuldu. TÜRASAŞ, Sakarya Bölge Müdürlüğü’ne yapmış olduğu ziyarette konuşan ulaştırma bakanı, kısa bir zaman önce raya inen Elektrikli Tren Seti’nin prototipinin 2021’de seri üretime geçeceğini ifade etti.

Yapılan paylaşımda; TÜRASAŞ, iki set üretimi yapacağını ve bu setlerden bir tanesi de Milli Banliyö Tren Seti olacağı yönünde açıklamalar yer alıyor. Ayrıca ülkemizin zaten uzunca bir süredir önemsediği demir yolu ulaşımına can suyu verileceğini gözler önüne seriyor.

Yapılan açıklamada Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayi Anonim Şirketi (TÜRASAŞ), 7 Aralık tarihinde Sivas, Eskişehir ve Sakarya olmak üzere üç bölge müdürlüğünde, demir yolu piyasasında 100 seneyi aşan deneyim ve 4 bine yakın kalifiye insan gücüyle ülkemizin raylı sistemler piyasanın en büyük temsilcisi olmuştur. Yine ihracata yönelik olarak 11 adet demiryolu bakım aracının imalatına devam etmektedir.

Milli Elektrikli Tren Seti Youtube

Teknolojiye dair merak ettiğiniz ne varsa içerisinde bulabileceğiniz Teknotomy Güncel sayfasına göz atmayı unutmayın!

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu