Oyun

Eskimeyen Oyun Minecraft

Minecraft, İsveçli geliştirici Markus Notch Persson tarafından düzenlenen, 2011 yılında Mojang tarafından piyasaya sürülen bir oyundur. 2014 yılında Microsoft tarafından satın alınan hayatta kalma oyunu ile Minecraft sayesinde kazarak, inşa ederek, canavarlarla savaşarak ve keşfederek geçireceğiniz sonsuz fırsatlarla dolu bir maceraya çıkabilirsiniz.

Minecraft, oyun severlere yaratıcılık konusunda katkı sağlarken oyun severler farklı haritalarda farklı eklentilerle yaratıcılıklarını da test eder. Son zamanlarda oyunun popülaritesi azalmış gibi düşünülse de kitlesi her geçen gün artıyor. İlk defa bir oyunun yakın zamanda filmi çıkacağını da unutulmaması gerekir. Bu yazımızda sizlere oyun ve eklentileri hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Minecraft Yıllardır Eskimeyen Oyun
Minecraft Yıllardır Eskimeyen Oyun

Minecraft Oyun Eklentileri

Minecraft grafikleri kare olmasına rağmen gelişmiş sistemler ile üretilen diğer grafik oyunları geride bırakan bir oyundur. Oyun sabahları huzurlu bir ortamda başlar, geceleri ise zombi, iskelet okçu, creeper gibi canavarlarla dolar. Bu canavarlar oyundaki karakteri öldürmeye çalışır. Bu yüzden Minecraft oyunu bir hayata kalma mücadelesi olarak nitelendirilebilir. Minecraft‘ın hayata kalma dışında da birçok türü vardır. Oyun tutkunları tarafından genellikle hayata kalma eklentisi ile oynanır. Ayrıca yaratıcı oyun eklentisi, zor hayatta kalma eklentisi gibi farklı versiyonları da vardır.

Yaratıcı Oyun Eklentisi

Bu eklentide ölümsüzlük ve uçmak gibi bazı özellikler, “E” tuşuna basarak alabilirsiniz. Bu oyun eklentisi sizin hayal gücünüze bağlıdır. İsterseniz ev, bina, çiftlik gibi birçok yapı inşa edebilirsiniz.

Zor Hayata Kalma Eklentisi

Normal oyun eklentisini en zor hali bu eklentide yer alır. Bu eklentide alınan hasarlar daha fazladır. Oyundaki hayvan ve köy yerleri daha az olduğundan gelişmeniz iki kat daha fazla zordur. Bu oyun eklentisi daha çok mücadeleci oyuncular için tasarlanmıştır.

Minecraft Yıllardır Eskimeyen Oyun
Minecraft Yıllardır Eskimeyen Oyun

Hikaye Eklentisi

Minecraft hayatta kalma ve story mode olarak iki bölümden oluşur. Bu eklentide oyun bir animasyon şeklinde sunulur ve görevlerde iki şık yer alır. Oyun severlerin tercihlerine göre oyun gelişir ve devam eder.

Minecraftı indirmek istiyorsanız tıklayınız. Oyunu indirerek maceralı bir serüvene hemen başlayabilirsiniz.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu