Oyun

Microsoft Hesabı Olmadan Minecraft Oynanamayacak

Minecraft’ın geliştiricisi olan Mojang’ın açıklamalarına göre 2021 tarihi itibariyle Minecraft oyuncuları, oyuna yalnızca Microsoft hesabı ile giriş yapacaklar. Dünyanın en büyük yazılım firması Microsoft, 2014 senesinde oyun sektöründe çok iyi bir hamle yaparak milyonlarca oyuncuya sahip olan Minecraft’ın yapımcısı ve geliştiricisi Mojang’ı bünyesine kattı.
Minecraft, Microsoft bünyesine geçtiğinden beri oyunculara iki farklı sürüm halinde sunuluyordu.

Minecraft: Java Edition kullanıcıları, oyuna direkt Mojang hesabı ile erişim sağlarken, konsol versiyonu ile Minecraft: Bedrock Edition kullanıcıları bir Microsoft hesabına sahip olmaları gerekmiyordu. Geçtiğimiz günlerde Minecraft Blog’da yeni bir makale paylaşan Mojang, 2021’den itibaren tüm Minecraft oyuncuları erişim sağlayabilmesi için Microsoft hesabına ihtiyaç duyacaklarını söyledi.

Microsoft Hesabı Olmadan Minecraft Oyuncuları Oyun Oynayamayacak
Microsoft Hesabı Olmadan Minecraft Oyuncuları Oyun Oynayamayacak

İşin ilginç tarafı; Microsoft hem bilgisayar hem de konsol kullanıcılarına Microsoft hesabını zorunlu kılmasına rağmen çapraz platform desteğini sunmaya devam edecek. Mojang’ın açıklamalarına göre kullanıcılar, Microsoft hesabına geçiş yaparken herhangi bir bilgilerini kaybetmeyecekler.

Microsoft Minecraft Hesabının Getirdikleri

Yeni hesaplarında iki faktörlü kimlik doğruluma, sohbetleri engelleme ve aile denetimleri gibi özellikleri yer alacak. Mojang, önümüzdeki aylarda oyunculara, Mojang hesaplarından Microsoft hesaplarına nasıl geçiş yapacaklarına dair bir e-posta göndereceğini belirtti. Ayrıca oyuncular, yeni bir hesap oluşturduklarına dair bir bildirim de alacaklar. Mojang, hesap değişimi ile ilgili her detayı açıklamasına rağmen kullanıcı adıyla ilgili soruları yanıtsız bıraktı.

Mojang, kullanıcı isimlerinin söz konusu değişkenlikten etkilenmeyeceğine dair güvence verse de bir başka oyuncunun aynı Microsoft ismini almış olması halinde oyuncuların nasıl bir çözüm bulabilecekleri belirsiz. Microsoft hesabı ile sunulan özellikleri Mojang hesabı için geliştirmenin, Microsoft hesabına geçiş yapmaktan daha eziyetli ve maliyetli bir iş olduğunu gösteriyor.

Oyunlar ile ilgili haberleri güncel olarak Teknotomy Oyun sayfasından takip edebilirsiniz.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu