Güncel

Mobil Uygulama Tasarlamak için Ücretsiz En İyi Site

Mobil uygulama oluşturmak ve oluşturulan uygulamayı indirme mağazalarında yer almasını sağlamak uzun ve zorlu bir süreç oluyor. Uygulamanın tasarımı, ana sayfasında yer alması gereken araçlar ve nasıl bir uygulama olacağı gibi bir çok zorlu problemi çözmeniz gerekiyor. Bunları dışında uygulamanızı oluşturduktan sonra sürekli kontrol ve içeriklerini güncellemeniz gerekiyor. Bütün bu zorlu süreci geçebilmek için insanlar yüksek ücretler isteyen ajanslar ile çalışmak zorunda kalıyor.

Mobil Uygulama Tasarlamak İsteyen Kişilere Ücretsiz Hizmet Sunan Kodular.io
Mobil Uygulama Tasarlamak İsteyen Kişilere Ücretsiz Hizmet Sunan Kodular.io

Mobil uygulama yapma ve geliştirme için yüksek fiyat talep eden ajanslar ile çalışmak istemeyen insanlar kendileri tasarlamak istiyor. Bunun için araştırma yaptığınız zaman karşınıza milyonlarca site çıkıyor. Bu siteler arasında çok az bir kısmı istediğiniz işlevi sağlıyor. Geriye kalanlar ya dolandırıcıların açtığı siteler oluyor ya da çok fazla isteyip az hizmet sunan siteler oluyor. İstediğiniz işlevi yerine getiren siteler de sundukları hizmet için yüksek ücretler talep ediyor. Çoğu hizmeti ücretsiz olan ve mobil uygulama fikirleri sunan bir site bulunuyor mu?

Mobil Uygulama Tasarlamak İsteyen Kişilere Ücretsiz Hizmet Sunan Kodular.io

Mobil uygulamalar her geçen gün daha fazla önem kazanmaya başlayınca geliştiriciler uygulamalarını ön plana çıkarmak için farklı özellikler eklemeye başladı ve geliştiriciler arasında rekabet artmaya başladı. Bu yüzden uygulama yaptığınız basit özelliklere sahip olmaması gerekiyor. Uygulama yapmak zaten zor bir süreçti ve kullanıcıları etkileyecek özelliklerin eklenmesi süreci daha zorlu hale geliyor. Kodular.io uygulama yapmak ve ön plana çıkması için uğraşan kişilere yardımcı olmak istiyor. Site de uygulamanız kolay ve ücretsiz bir şekilde tasarlayabiliyorsunuz. Fakat sitede oluşturduğunuz uygulamaları sadece Android kullanıcılarına sunabiliyorsunuz. Sitenin yakın zamanda İOS içinde uygulama tasarlamak isteyen kullanıcılarına da hizmet vereceği düşünülüyor. Gelin hep beraber Kodular.io’yu inceleyelim.

Kodular.io Avantajları ve Dezavantajları

Kodular.io’yu incelemeden önce her sitenin olabileceği gibi bu sitenin de avantajları ve dezavantajları bulunuyor. Dezavantajlarını diğer sitelerin dezavantajları ile kıyasladığınız zaman neden uygulama geliştiricilerin Kodular.io’yu tavsiye ettiğinizi anlayabiliyorsunuz. Avantajlarına baktığınız zaman ne kadar iyi bir mobil uygulama ortaya çıkacağını anlayabiliyorsunuz. Gelin hep beraber bu sitenin avantajları ve dezavantajlarını inceleyelim.

 Kodular.io AvantajlarıKodular.io Dezavantajları
1Üye olmak ve uygulama oluştururken herhangi bir ücret ödemiyorsunuzUygulamanızı oluştururken size sunduğu 20 MB’ın 5MB’ını kullanamıyorsunuz.
2Oluşturduğunuz uygulama için 20 MB apk boyutu veriyor.Reklamlardan kazandığınız parayı belli kurallar altında anında sizden direk kesiyor.
3Oluşturduğunuz uygulamadan para kazanmak için oluşturduğunuz reklamlardan maximum %30 komisyon alıyorSite işlevsel olarak kendisini geliştirmesi gerekiyor.
4Tasarım konusunda en iyi sitelerden biri.Uygulamanızda problem olmamasına rağmen sitede yaşanan sıkıntılardan dolayı uygulamanız kullanım dışı oluyor.
5Uygulama hakkında problem oluştuğu zaman site sizi anında uyarıyor. Sadece Android için uygulama tasarlayabiliyorsunuz.
6Play Store’da er almasını istiyorsanız birkaç prosedürü halletikten sonra anında uygulamanızın Play Store’de yer almasını sağlıyor. 
Mobil Uygulama Geliştirme İsteyenlere Kolaylık Sağlayan Kodular.io’nun Avantajları ve Dezavantajları

Nasıl Üye Olunur?

Kodular.io’nun ana sayfasına gittiğiniz zaman karşınıza nasıl üye olacağınıza dair seçenekler sunuyor. Gmail, Facebook, GitHub ve Twitter üzerinden kayıt olabiliyorsunuz. Kayıt işlemi bu kadar basit. Fakat üye olurken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Öncelikle mobil uygulama oluşturacağınız için markanıza ait bir hesapla kayıt olmanızı tavsiye ediyor. Facebook ve Twitter gibi uygulamalarda bazen problemler yaşanabiliyor. Bunların dışında oluşturacağınız uygulamayı sürekli güncelleyebildiğiniz için site herhangi bir problem de size hızlıca ulaşabilmesi için Gmail hesabınıza telefonunuzu da eklemeyi unutmayın.

Kodular.io'ya Nasıl Üye Olunur?
Kodular.io’ya Nasıl Üye Olunur?

Kodular.io’da Mobil Uygulama Nasıl Yapılır?

Hesap oluşturduktan sonra mobil uygulama yapma işlemine başlıyorsunuz. Sizlere basit bir uygulama nasıl oluşturulur onu adım adım sizlere sunuyoruz. Bu adımları uygulamanız durumunda istediğiniz uygulamanın temelini atıyorsunuz.

Kodular.io'da Mobil Uygulama Nasıl Yapılır?
Kodular.io’da Mobil Uygulama Nasıl Yapılır?

1. Adım

Üye olduktan sonra isterseniz ana sayfası üzerinde yer alan Create Apps’e tıklayarak isterseniz de url üzerinde değişikler yaparak da oluşturacağınız uygulamanın sayfasına gidebiliyorsunuz.

Kodular.io Mobil Uygulama Tasarlama Adım 1
Kodular.io Mobil Uygulama Tasarlama Adım 1

2. Adım

Sayfaya yönlendirildikten sonra My Projects sekmesinin altında New Project ve Import Project alt sekmeler yer alıyor. Eğer en baştan başlamak istiyorsanız New Project alt sekmesine tıklıyorsunuz. Eğer daha önce oluşturduğunuz ve mobil uygulama geliştirme hizmeti için Kodular.io’ya girdiyseniz Import Project alt başlığına tıklıyorsunuz.

Kodular.io Mobil Uygulama Tasarlama Adım 2
Kodular.io Mobil Uygulama Tasarlama Adım 2

3.Adım

New Project alt sekmesine tıkladığınız zaman karşınıza bir pencere çıkıyor. Bu pencere de uygulamanızın adını giriyorsunuz. Türkçe karakterler kullanamıyorsunuz. Uygulama adını girdikten sonra My Project sekmesinin yanında oluşturduğunuz proje oluşuyor.

Kodular.io Mobil Uygulama Tasarlama Adım 3
Kodular.io Mobil Uygulama Tasarlama Adım 3

4. Adım

Projenize tıklıyorsunuz ve sizi yeni bir pencereye taşıyor. Bu pencerede uygulama tasarlamak için her araç yer alıyor. Orta da tasarlayacağınız uygulamanın görünüşünü, sol tarafta tasarlarken size yardımcı olacak araçları ve sağ tarafta ise katman yer alıyor. Katmana tıkladığınız zaman ana sayfanızın görüntüsü hakkında değiştirebileceğiniz ayarlar yer alıyor.

Kodular.io Mobil Uygulama Tasarlama Adım 4
Kodular.io Mobil Uygulama Tasarlama Adım 4

5. Adım

Sol tarafta video, görsel veya QR kod bile koyacağınız araçlar yer alıyor. Sol taraftaki araçlardan sitenizi nasıl tasarlayacaksanız ona göre araçlar kullanıp tasarlayabiliyorsunuz.

Kodular.io Mobil Uygulama Tasarlama Adım 5
Kodular.io Mobil Uygulama Tasarlama Adım 5

6. Adım

Uygulamanızın nasıl gözükeceğini karar verdikten sonra üst tarafta yer alan sekmelerden kaydedebiliyorsunuz. Kaydettikten sonra yaptığınız ayarlarını nasıl gözüktüğü merak ediyorsanız test edebiliyorsunuz. Üst tarafta yer alan TEST sekmeye tıkladığınız zaman Companion alt sekmesine tıklamanız yetiyor. Daha sonra Kodular.io’nun uygulamasını indirmeniz gerekiyor.

Kodular.io Mobil Uygulama Tasarlama Adım 6
Kodular.io Mobil Uygulama Tasarlama Adım 6

7. Adım

Uygulamanızı tamamen tasarladıktan sonra gene üst tarafta yer alan EXPORT ana başlığına tıkladığınız zaman uygulamanızı indirebiliyorsunuz. EXPORT ana başlığına tıkladıktan sonra iki şekilde indirebiliyorsunuz. Bunlardan ilki QR kod okutarak indirme seçeneği diğer ise apk olarak indirme seçeneği yer alıyor.

Kodular.io Mobil Uygulama Tasarlama Adım 7
Kodular.io Mobil Uygulama Tasarlama Adım 7

Mobil uygulama geliştirme ya da yapmak için site arıyorsanız büyük kolaylıklar sağlayan Kodular.io’yu kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu site üzerinden uygulama yapıp para kazanmak ya da sitenizin uygulamasını yapmak istiyorsanız YouTube’da nasıl yapacağınıza dair dersler bulunuyor. İsterseniz Udemy’den de ders olarak bunu öğrenebiliyorsunuz.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu