Teknotomy Dosya

En İyi Navigasyon Uygulamaları

Gideceğiniz adresi bilmediğiniz zamanlarda size yardımcı olacak navigasyon uygulamalarına ihtiyaç duyarsınız. İyi bir navigasyon uygulaması kullanmadığınız zamanlarda kaybolma ihtimaliniz gittikçe artar. İyi navigasyon uygulamaları hangileridir bilmiyorsanız sizler için derlediğimiz 5 android navigasyon uygulaması listesini inceleyerek size göre olanı bulabilirsiniz.

Navigasyon Uygulamalarından Biri Google Maps

Google Haritalar, 220 ülke için kapsamlı harita seçenekleri sunmaktadır. Uygulamayı sadece araba kullanırken değil bisiklete binerken ya da yürürken de kullanabilirsiniz. Uygulamanın en önemli özelliklerinden birisi canlı trafik bilgilerini sunmasıdır. Bu özellik sayesinde gidilecek olan noktaya daha hızlı şekilde ulaşılmasını sağlar. Sinema, kütüphane, restoran gibi daha birçok yerin ulaşım bilgilerine uygulama sayesinde hızlıca ulaşabilirsiniz. Bu android uygulamayı App Store ve Google Play’den indirebilirsiniz.

En İyi Navigasyon Uygulamalarından Bir Tanesi Google Maps
En İyi Navigasyon Uygulamalarından Bir Tanesi Google Maps

Moovit

Bu uygulama toplu taşıma araçlarına erişim özelliği sayesinde diğer uygulamalardan farklılaşıyor. Gerçek zamanlı bilgiler sayesinde en kısa ve rahat yolu görebilirsiniz. Rota, gidilecek yer, varış süresi, yola çıkılan yer gibi ara yüzleri sayesinde uygulamayı kolayca ve herhangi bir sorun olmadan kullanabilirsiniz. Yaya olarak seyahat edecekseniz uygulama içerisinde geliştirilen adım adım navigasyon özelliği size göre olacaktır. Uygulama içerisinde Türkiye şehirlerinin yanı sıra ABD, Kanada, İngiltere, İspanya ve Avustralya gibi ülkelerin bilgilerine de rahatça ulaşabilirsiniz. Bu android uygulamayı App Store ve Google Play’den indirebilirsiniz.

En İyi Harita Uygulamalarından Bir Diğeriyse Moovit
En İyi Harita Uygulamalarından Bir Diğeriyse Moovit

Waze

Kullanıcılar ile sosyal ağ kurabilir ve bu sayede trafik bilgilerine anlık ulaşabilirsiniz. Herhangi bir kullanıcı kaza gibi durumlarla karşılaştığı zaman o kullanıcıdan bilgi alabilirsiniz. Uygulamadaki puanınızın artması için uygulamaya katkıda bulunmanız gerekiyor. Bu uygulamada istediğiniz kişileri rehbere ekleyebilirsiniz. Waze’i diğer uygulamalardan ayıran en önemli özelliklerinden birisi en ucuz yakıt istasyonlarını bile bulabilme şansına sahip olmanızdır. Bu tarz özelliklere sahip olan navigasyon uygulaması oldukça azdır.

Harita Uygulaması Waze
Harita Uygulaması Waze

Yandex Haritalar

Uygulamayı kullanırken Dünya’nın birçok şehrine, mekânlarına, trafik durumuna kolayca ulaşabilme şansına sahip olursunuz. En çok gittiğiniz yerleri etiketleyebilir ve bu sayede sürekli aratmak zorunda kalmazsınız. En önemli özelliklerinden birisi ise kaza, yol çalışması gibi durumları anlık bir şekilde sunmasıdır. Uygulamayı App Store ve Google Play Store üzerinden edinebilirsiniz.

En İyi Navigasyon Uygulamalarından Bir Tanesi Yandex Maps
En İyi Navigasyon Uygulamalarından Bir Tanesi Yandex Maps

MapFactor

Uygulamanın en dikkat çekici yönü haritaları telefonunuzda lokal olarak saklaması. Bu sayede internet bağlantısına gerek duymadan uygulamayı kullanabiliyorsunuz. Gittiğiniz yere sesli ikazlarla gidebiliyorsunuz ve sürücüler gözlerini yoldan ayırmak zorunda kalmıyor. Bu android uygulamayı App Store ve Google Play’den indirebilirsiniz.

Harita ve Navigasyon Uygulaması MapFactor
Harita ve Navigasyon Uygulaması MapFactor

Sizler için derlediğimiz harita ve navigasyon uygulamaları kullanıcılar tarafından oldukça önerilen uygulamalardır. Sizlerde kullanıp denediklerinizi bizimle paylaşmayı unutmayınız.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu