Teknotomy Dosya

Mobile Live Dominoes Game: Düşünerek Eğlenmek İsteyenler İçin

Klasik oyunlardan sıkıldınız mı? Eğlenceli vakit geçirmek için değişik oyunlar arıyor, eğlenirken analitik düşünme becerileriniz de gelişsin istiyorsanız aradığınız oyunu bulmanıza yardım edebiliriz. Nasıl mı? Yapımcılığını Go to the Moon’un üstlendiği Mobile Live Dominoes Game’e artık Google Play ve Apple Store üzerinden ulaşabilirsiniz. Mobile Live Dominoes Game, keyifli vakit geçirirken düşünme egzersizi de yapabileceğiniz üstelik isterseniz görüntülü oynayabileceğiniz bir oyundur.

Domino Oyunu Nasıl Oynanır?
Mobil Canlı Domino Oyunu

Mobile Live Dominoes Game’de Domino Oyunu Nasıl Oynanır?

Domino oyunu ilk kez ne zaman ve nerede oynandığı bilinmemekle birlikte zihin açarak yaratıcılığı geliştiren bir oyundur. Birçok farklı kültürde oynanan ve zihin egzersizi haline gelmiş olan oyun, geniş coğrafyalara yayıldığı için oynanış biçimlerinde farklılıklar bulunuyor. Peki, bizim sizlere anlattığımız domino oyunu nasıl oynanıyor?

https://www.youtube.com/watch?v=9vKrcPhltZI
Canlı Domino Oyunu Nasıl Oynanır?

Mobile Live Dominoes Game, arkadaşlarınızla hem görüntülü hem de sesli bir şekilde domino oynayarak keyifli bir şekilde vakit geçirmenizi sağlar. Canlı domino oyunu ile 2, 3 ve 4 kişilik masa kurabilirsiniz. Kurabileceğiniz bu masaların özellikleri ise şunlardır:

 • Tek Oyun: Kendinizi yapay zekaya karşı test ederek, oyun içi becerilerinizi geliştirebilmeniz için tasarlanmıştır.
 • Online Oyun: Video ve direkt iletişim olmadan online oyun oynamak için tasarlanmış olan bu seçenek ile bedava bir şekilde domino oyunu oynayabilirsiniz.
 • Canlı Oyun: Normal şartlar altında oyun oynarken rakibinin ses ve mimiklerine göre hareket edenler için vazgeçilmez olacak olan bu seçenek ile online oyun oynarken de bütün rakiplerinizle görüntülü ve sesli iletişim kurarak onları takip edebilirsiniz. Bu şekilde daha fazla kazanmak ve eğlenmek isteyenlerin tercih etmesi gereken oyun türü de bu şekildedir.

Go to the Moon’un geliştirmiş olduğu domino oyununda, oyuncuların tüm parçaları yüzü aşağı bakacak şekilde karıştırmasıyla oyun başlar. Oyun 4 oyuncuyla oynandığı takdirde her oyuncuya 5 taş, 2 oyuncuyla oynandığında ise 7 taş dağıtılır. Ancak Live Dominoes Game’in her modunda oyunculara 7 taş verilir. Oyuna başlayan ilk oyuncu rastgele bir şekilde seçilir ve ilk yüzünü yerleştirmesiyle oyun başlar.

Canlı Domino Oyunu
Canlı Domino Oyunu Nasıl Oynanır?

Her oyuncu sıranın iki ucundaki taşlar arasında birbirine eşleşen bir taş olması durumunda oynayabilir. Aksi takdirde böyle bir parça bulana kadar bir parça çizer. Tüm taşlarını yerleştiren ilk oyuncu ise oyunu kazınır. Oyunu kazanan oyuncu, rakiplerinin elinde kalan taş sayısı kadar puan alır. Atılan her taşın en az bir ucundaki numara, çizgili karoların açıkta kalan uçlarında numara ile aynı olmalıdır. Oyuncunun eşleşecek bir taşı olmaması durumunda ise oyuncu aradığı şekilde bir taş bulana kadar, taş çeker.

Domino Oyunu
Domino Oyunu Nasıl Oynanır?

Dünyanın her yerinde bilinen ve severek oynanan domino oyunu, Live Dominoes Game ile daha çekici bir hale geliyor. Çünkü oyunculara görüntülü ve sesli iletişim imkanı sunan tek Domino oyunu olması, dilediğiniz zaman arkadaşlarınızla eğlenmenizi sağlar. Üstelik sadece arkadaşlarınızla değil, tanımadığınız farklı insanlarla da oynayabilir hatta başka bir ülkede yaşayan insanlarla tanışarak yabancı dil pratiği bile yapabilirsiniz.

Mobile Live Dominoes Game’in Görüntülü Oynanabilmesinin Faydaları Nelerdir?

Amerika Birleşik Devletleri’nde 2013 yılında yapılan geniş çaplı bir araştırmaya göre yetişkinlerin yaklaşık yüzde 18’i reçeteli ilaç kullanıyor. Bu ilaçların çoğunluğunu da antidepresan olarak adlandırılan depresyon ve benzeri sorunlar için kullanılan ilaçlar oluşturuyor. Bu tür sorunlardan birinden muzdaripseniz ilaçların yanı sıra ruh halinize yardımcı olabilecek bir şey de oyun oynamaktır.

Kafanızda “Oyun oynamak ruh halime nasıl etki edecek?” şeklinde bir soru oluştuysa eğer Go to the Moon sizlere bu sorunun cevabını da veriyor. Stanford Üniversitesi’nde yapılan araştırmalar, oyunların motivasyon, ödül ve öğrenme ile ilgili alanlarda beyin üzerinde uyarıcı bir etkiye sahip olduğunu kanıtladı.

https://www.youtube.com/watch?v=KNyfkJv1zcM
Domino Oyunu Nasıl Oynanır?

Böylece oyun oynarken elde edilen başarı beyinde yer alan ödül merkezlerini harekete geçirir. Canlı bir şekilde oyun oynarken rakiplerinizi de görüntülü olarak göreceğiniz için motivasyonunuzu yükseltmiş olacaksınız. Canlı domino oyununun ruh halinize olumlu etkisinin yanı sıra başka faydaları da vardır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Arkadaşlarınızı davet ederek, özel bir masa oluşturabilirsiniz. Bu şekilde yabancı kimse olmadan arkadaşlarınızla oyun oynayarak eğlenceli bir şekilde vakit geçirebilirsiniz.
 • Oyun içinde yer alan oyun modlarından birini seçerek puan kazanabilir ve seviye atlamaya devam edebilirsiniz.
 • İstediğiniz zaman, istediğiniz yerde oynayabilirsiniz.
 • Puanlama sisteminden dolayı oynadıkça puanınız artar.
 • Her oyun masası özel olarak şifrelenmiş olduğu için isteğiniz dışında kimse oyuna giremez.
 • Yeterince hızlı olan oyun ile eğlenmek için beklemenize gerek yok.
 • Kolayca anlaşılabilecek olan arayüz ile oyunu rahat bir şekilde anlayabilirsiniz. Ek olarak uygulama içinde de oyun kuralları detaylı bir şekilde anlatılıyor.
 • WiFi, 3G, LTE üzerinden oyuna rahat bir şekilde bağlanarak, kolayca oynayabilirsiniz.
Domino Oyunu
Mobile Live Dominoes Game: Mobil Canlı Domino Oyunu Nasıl Oynanır?

Go to the Moon’un hazırladığı Mobile Live Dominoes Game ile içinde bulunduğumuz pandemi koşullarında eğlenmeniz ve analitik becerilerinizi geliştirmeniz için birebirdir. Canlı domino oyunu ile karantinaya girmek zorunda kalınan zor günlerde, zamanınızın tadını çıkarın!

Domino Oyunu
Domino Oyunu Google Play Store
Domino Oyunu
Domino Oyunu App Store

Uygulamayı indirmek için yukarıda yer alan ikonların üzerine tıklayabilirsiniz. Ayrıca daha fazla uygulama keşfetmek için Teknotomy.com’u takip etmeye devam etmeyi unutmayınız.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu