K-Pop

MONSTA X’ten Global Başarı

Sevilen K-pop grubu MONSTA X, üçüncü tam uzunluktaki albümleri FATAL LOVE ile Hanteo Chart’ın global aylık listesinin kasım ayında en üst sıralarda yer alıyor. Kasım ayının ikinci ve üçüncü haftalarında birinci sırada yer alan grup, dünyanın her yerinden hayranlara sahip ve bu şekilde küresel bir fandom oluşturuyor. Böylece MONSTA X’ten global başarı geliyor.

MONSTA X'ten Global Başarı
MONSTA X’ten Global Başarı

MONSTA X’ten Global Başarının Sırrı

2020 yılının başında ilk tam uzunluktaki İngilizce albümleri ALL ABOUT LUV’u yayınlayan grup, Billboard 200 tablosu da dahil olmak üzere yedi Billboard listesinde ilk 10’da yer aldı. Yetenekli Kpop grubu MONSTA X, Billboard, Rolling Stone, Variety, People gibi çeşitli uluslararası medya kuruluşlarından da oldukça övgü alıyor. Ayrıca grup Time dergisinin “TIME100 Talks” etkinliğindeki tek sanatçı oldu.

MONSTA X, FATAL LOVE ile hayranlarını tatmin eden ve hayranlık uyandıran bir albüm yayınlamış oldu. Hyungwon’un kendi bestelemiş olduğu “Nobody Else” şarkısı da ilk kez yayınlandı. Joohen ve IM’de albümde bulunan parçalarının çoğunun rap kısımlarını yazarak başarılarını sergiledi.

Albümün piyasaya sürülmüş olduğu tarihte popüler K-pop erkek grubu, Naver V Live aracılığıyla düzenlenen şovda 770 bin küresel dinleyici topladı, Ayrıca albümün çıkış şarkısı “Love Killa” ile müzik şovlarında iki ödül kazandı.

MONSTA-X LOVE KILLA

Daha fazla K-pop haberi için tıklayınız.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu