Güncel

Murat Pak Kripto Para İle 1 Milyon Dolar Kazanan İlk Sanatkar Oldu

Son yılların en çok tartışılan ama tartışıldığı kadarda para kazandıran yatırım araçlarından bir tanesi olan kripto paralar Türk bir sanatçıyı zengin etti. Kripto para sanatkarı olarak çalışan Murat Pak, bu sayede 1 milyon dolar kazandı. Analiz sitesi olarak bilinen CryptoArt.io‘nun  açıkladığı veriler doğrultusunda Türk sanatçı dünyada bir ilke imza attı.

Kripto para sanatçılığı tıpkı kripto paraların kendisi gibi 2010 yıllında hayatımıza giren bir tabir. Bu işi yapan sanatçılar kimi zaman yaptıkları heykelleri kimi zamanda ürettikleri el yapımı eşyaları kripto para karşılığı satıyorlar. Murat Pak’ın şu ana kadar 268 sanat eseri yaptığı söylendi.

Murat Pak Kripto Para İle 1 Milyon Dolar
Murat Pak Kripto Para İle 1 Milyon Dolar

Murat Pak Kripto Para İle 1 Milyon Dolar Kazanarak Rekor Kırdı

Konu hakkında açıklama yapan kripto sanatçısı Pak elde ettiği başarı için çok mutlu olduğunu, çok emek harcadığını ve çalışmaya devam edeceğini söyledi. Buna ek olarak kimi zaman kendi kontrolü dışında ki şeylerin daha önemli olabildiği ifade etti.

Kripto para sanatçılığı mesleğini günümüzde çok sık duymuyoruz. Ancak bu sektör her geçen gün büyüyor. Sanatçılar eserlerini kripto para ile alışveriş yapılan sitelerde sergiliyor ve para kazanmaya devam ediyor örneğin Murat Pak eserlerini 1,881 ethereuma sattı.

Bu ve buna benzer haberlere Teknotomy güncel adresinden ulaşabilirsiniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu