Influencerlar

Necati Zeon Akçay Twitch Türkiye Rekoru Kırdı

Twitch Türkiye’nin en çok aboneye sahip yayıncılarından biri olan Necati Zeon Akçay Twitch rekoru kırmayı başardı. Türkiye’nin en uzun yayın yapan yayıncısı konumuna gelen Zeon’un, Subathon konseptinde yer alan yayını tam olarak 315 saat sürdü.

Necati Zeon Akçay Twitch Rekoru Kırdı
Necati Zeon Akçay Twitch Rekoru Kırdı

Subathon konsepti son dönemde popülerleşmiş bir konsept. Çok farklı şekillerde yapılabilen konsept yayıncıdan yayıncıya değişebiliyor. Konsept yayıncının belirli bir süre boyunca yayın yapacağını açıklaması ile başlıyor. Daha sonra gelen her abone için yayının süresi uzatılıyor. Yurt dışında da sıkça yapılan bu konsept ülkemizde de ZEON tarafından yapıldı ve yayın tam 315 saat sürdü. Bu da yayının 13 gün boyunca kesintisiz devam ettiği anlamına geliyor.

ZEON ülkemizin en sevilen yayıncılarından biridir. Twitch Türkiye’nin ilk yayıncılarından olan ZEON bu rekoru kırabilecek insanların başında geliyordu. Normal yayınları bile ciddi bir izleyici sayısına sahip olan yayıncı subathon kensepti ile sevenlerinin de desteğini alarak Türkiye rekorunu kırmayı başardı. Rekorun önceki sahibi 230 saat süren yayını ile Kaanflix’di.

ZEON yalnızca Twitch’de değil YouTube, Instagram, Twitter ve Facebook gibi sosyal medya platformlarında da sevilen bir isim. Ayrıca kendine ait bir internet sitesi de bulunuyor. Bu işi de severek yapan yayıncı uzun zaman gözler önünde olacak gibi gözüküyor.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu