Netflix

Netflix Arka Planda Dinleme Özelliğini Getiriyor

Geçtiğimiz aylarda XDA Developers ekibi Netflix APK’sını hakkında araştırma yapmış ve şirketin mobil uygulamasına sadece – ses özelliğini getirmeyi planladığını açıklamıştı. Android Police’nin yayınladığı habere göre Netflix arka planda dinleme özelliğini, bazı kullanıcılara sunucu tarafında bir güncelleme olarak paylaştı.

Yeni özellik isminden de anlaşılabileceği gibi sevdiğiniz programları bir popcast gibi dinlemenize olanak sağlıyor. Bu özellik telefona bakamayacağınız veya internet paketinizin az kaldığı zamanlarda işe yarayacak bir özellik gibi görünüyor.

Netflix Arka Planda Dinleme Özelliği
Netflix Arka Planda Dinleme Özelliği

Sadece Ses Var

Özelliğe erişimi açılan az sayıda kullanıcı tam ekran olarak izlediği yayınlarda video kapalı adında bir düğme gördükleri söylediler. Bu düğmeye basılıp sadece ses modu aktifleştirildiğinde ise siyah bir ekran üzerinden kontrol düğmelerini gördüklerini ifade etiler.

Sadece ses özelliği henüz kullanıcı deneyimi aşamasında olmadığı için güncellemenin dünya çapında olması biraz zaman alacaktır. Buna ek olarak yeni gelen özelliği kullanmak isteyenlerin Netflix’in en güncel halini kullanması gerekiyor.

Netflix Daha Öncede Ses İçeriği Kullanmıştı

Netflix’in hali hazırda radyo programlarına ve podcast içeriklerine yatırım yapığı herkes tarafından bilinen bir gerçekti. Bunun nedeni ise Spotify yada Apple Music gibi uygulamaların dolaylı olarak Netflix ile rekabet içerinde olması gösteriliyor.

Yeni gelecek özelliğin bir diğer güzel yanı ise daha az veri kullanarak Netflix kullanma deneyimi sağlayacak olması. Buna ek olarak araba kullanırken veya iş esnasında bir programı dinlemek kullanıcıların oldukça ilgisini çekebilir.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu