Netflix

Netflix Direkt Eklentisi Ne İşe Yarıyor?

Tüm dünyada çok popüler olan dijital yayın platformu Netflix Direkt eklentisini test ediyor. Şirket, Direkt eklentisi ile gerçek zamanlı yayın yapmayı planlıyor. Milyonlarca Netflix  kullanıcısı tarafından kullanılan dijital yayın platformu, çok sayıda insanın şaşırmasına sebebiyet veren  bir projeye imza atıyor. Alınan karara göre şirket, Netflix Direkt eklentisi ile geleneksel televizyon şartları gibi yayın programı hazırlıyor.

Netflix
Netflix

Netflix Direkt Ne Zaman Kullanıma Sunulacak?

Sürekli olarak bir yenilik test eden şirket paylaştığı blog yazısı ile yeni eklentiyi test etmek için Fransa’yı seçtiğini duyurdu. Şirketin Fransa’yı tercih etmesinin en büyük nedeniyse ülkenin geleneksel televizyonda yayınlarında çok uzun zaman geçiriyor olması. Yalnızca Netflix abonelerin kullanımına açık olacak Direkt yayınında Fransız, uluslararası ve Amerika Birleşik Devletleri ülkeler tarafından yapılan uzun metrajlı filmler ve diziler yayınlanması düşünülüyor.

Netflix Direkt Nedir?
Netflix Direkt Nedir?

Fransız telekomünikasyon şirketleri (Orange, Canal Plus ve SFR gibi) ile yapılan bu dağıtım anlaşmaları nedeniyle diğer yayın hizmetlerinden farklı olarak kanala yalnızca Netflix platformunun web tarayıcısı üzerinden erişilebiliyor. Bu yüzden Fransa’daki bulunan Netflix kullanıcıları, yeni eklentiye henüz uygulama üzerinden erişemiyor. Netflix Direkt eklentisi ne zaman uygulamaya ekleneceği ise açıklanmadı.

İlk olarak az sayıda aboneye sunulan bu özellik, Aralık ayı da dâhil tüm Fransız abonelerin kullanımına sunulması planlanıyor. Netflix kullanıcıları yeni özelliğe Netflix web sitesinin ana sayfasında yer alan “Direkt” adlı butonuna tıklayarak 24 saat yayın izleyebiliyor. Yeni eklenti ise diğer ülkelerde ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz bilinmiyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu